Licencja na produkty Chaosium

Chaosium wprowadza nowe zasady licencjonowania swoich produktów. Muszę przyznać, iż jest to bardzo dobry krok.
Zasady limitowanej licencji są proste i przejrzyste dla małych wydawnictw. Wystarczy uiścić opłatę stu dolarów na rok (lub dwustu na trzy lata) i możemy się cieszySteam Direct Fee & Upcoming Store Updatesć wydawaniem produktów sygnowanych Small Publisher Limited License. 
Istnieje kilka drobiazgów, takich jak np. wysłanie jednego egzemplarza dla Chaosium, roczny dochód z sprzedaży nie może przekroczyć 2000 dolarów, nie można tego typu produktów fundować na platformach finansowania społecznościowego et cetera. 
Tego typu produkt można rozprowadzać np. na: DriveThruRPG, OneBookShelf, Amazon, Google Play, iTunes, App Stores, Redbubble, Zazzle. Można pobierać za nie opłaty z platform pokroju Patreon.

Pełna, komercyjna licencja. Ogólnie rzecz ujmując, Chaosium jest zainteresowany odsetkiem z zysku, a także wymaga zaliczki na opłaty licencyjne. Dokładna kwota procentowa i inne są negocjowane dopiero po tym, jak Chaosium, zobaczy co proponuje konkretny wydawca.

Zasady dotyczące licencjonowania dla małych wydawnictw nie są nowe. Wcześniej zaproponował je Monte Cook dla swojej gry Numenera. Różnica pomiędzy produktami Chaosium z kilkudziesięcioletnim stażem, a nową grą jest kolosalna i oczywista. Pozostaje poczekać na to, aż inni wydawcy pójdą w ślady Chaosium i Monte Cook Games.

Może nawet One Book Shelf oddzieli ziarna od plew i przestanie sprzedawać produkty zgodnie z koncepcją długiego ogona ? W ubiegłym tygodniu zrobił to Valve z Steam Direct wprowadzając zaporę cenową od 100-5000 dolarów, więc może czas na Drive Thru RPG z adekwatnymi kwotami ?

Więcej na ten temat:
Chaosium launches new licensing policies
Steam Direct Fee & Upcoming Store Updates

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget