Kolejne spekulacje: WFRP 4ed., AoS RPG i Zweihänder

Jeśli ktoś jest zainteresowany informacjami jakie ujawniło Cubicle 7 w trakcie Warhammer Fest, powinien zapoznać się z kilkoma wątkami na forum Strike to Stun.
Możliwe, że więcej informacji pojawi po UK Games Expo, które zaczyna się już za kilkanaście godzin. Kluczowe mogą być informacje, które zamieścił leothescarlet w wątku WFRP News from C7 in Warhammer Fest 2017. W skrócie:

  • Warhammer 4 ed. pojawi się końcem bieżącego roku, 
  • powinno się coś pojawić do Wewnętrznego Wroga - nadchodzi trzydziestolecie jednej z najbardziej rozpoznawalnych kampanii RPG
  • "zdecydowanie" pojawią się materiały dotyczące Lustrii
  • Naggaroth - C7 postara się wypełnić luki w materiałach dotyczących elfów.
  • Nie będzie reprintów Realm of Chaos/ Slave of Darkness (wygórowane ceny na eBay prawdopodobnie nie ulegną zmianie)
  • Mechanika będzie opierać się o k100
  • możliwe, że pojawią się powtórne wydania innych publikacji
Więcej na ten temat np. w tych wątkach:
Actual state of WFRP in C7's hands?
WFRP News from C7 in Warhammer Fest 2017

Inna wiadomość pochodzi z Twittera - Graeme Davis, będzie w kontakcie z Cubicle 7.
Jak widać z powyższego większość informacji to nadal spekulacje, tak więc najlepiej jak to zaleca Cubicle 7, po prostu zasubskrybować ich kanał.

To nie wszystko.
Na forum StS pojawiło się subforum przeznaczone grze Age of Sigmar RPG. Fani WFRP powinni być wdzięczni server goddess za tyle lat utrzymywania forum, a jednocześnie zadowoleni z nowego miejsca. Jeśli ktoś pamięta losy innych for... warto wspomnieć jak szybko one znikały od czasów Black Industry po Fantasy Flight Games. StS pomimo wielu przeciwności ma nadal swoje miejsce w sieci.

Zweihänder 

Najważniejsza informacja to dosyć osobisty wpis Daniela Foxa. Tu fragment dotyczący licencji na WFRP, całość Official Statement on ZWEIHÄNDER & Warhammer Fantasy Roleplay 4th Edition
I was fully prepared to make a significant investment into acquiring the license. I had a business plan, and the next step was to gather a cast of characters from Warhammer Fantasy Roleplay’s past to round it out. Without going into the gory details, I am glad that we were turned down by Games Workshop’s licensing department. Rest assured that Cubicle 7 was the best partner to pick up the license. They are a fantastic company and have some of the best writers and highest quality production on the market (and a ton of development experience with WFRPG 2e). That being said, with C7’s recent announcements – and the baggage that comes with the license – it quickly becomes self-evident what it means to be “owned” by/partnered up with GW.

Zweihänder jednak nie zasypia gruszki w popiele i po stworzeniu mechaniki, proponuje The Three Hundred Years. Setting tworzony w oparciu grę wojnę trzydziestoletnią do wykorzystania wraz z zasadami Zweihänder (It’s no mystery that the Old World setting of Warhammer is based roughly around The Thirty Years’ War, and I plan to do the same with mine - Worldbuilding in ZWEIHÄNDER – Three Hundred Years’ War). Zręby settingu pojawiają się od początku maja na blogu Old Soul Games.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget