Academy of Adventure Gaming Arts & Design Hall of Fame 2017 oraz Origin Awards 2017

Znacznie ciekawsze od samych Origins wydało mi się uhonorowanie dwóch osób Academy of Adventure Gaming Arts & Design Hall of Fame. Czyli hala sław osób, które miały znaczący wkład w branżę gier. Zwłaszcza, że chodzi pośrednio o Judges Guild oraz gry karciane.

Swój stosunek do plebiscytów i konkursów określiłem już kilka lat temu. Warto je śledzić, ale na pewno nie sugerować się nimi. Z kronikarskiego obowiązku więc odnotuję. Zwyciężyła gra No Thank You, Evil! z Monte Cook Games.

Origin Awards 2017

Wszystkie nominacje wymieniłem w wpisie Nominacje do Origin Awards 2017, przypominając jednocześnie wygranych sprzed pięciu, trzydziestu, dwudziestu i dziesięciu lat.
Tegoroczni zwycięzcy:

Game of the Year 
Scythe - Stonemaier Games

Board Game of the Year
Scythe - Stonemaier Games

Card Game of the Year
Mystic Vale - Alderac Entertainment Group

Collectible Game of the Year
Pokemon XY11 Steam Siege - The Pokemon Company

Family Game of the Year
Happy Salmon - North Star Games

Game Accessory of the Year
Blood Rage Organizer - The Broken Token

Miniatures Game of the Year
Warhammer 40K: Kill Team - Games Workshop

Role-Playing Game of the Year
No Thank You, Evil! - Monte Cook Games

Academy of Adventure Gaming Arts & Design Hall of Fame. 

Znacznie ciekawsze od samych Origins wydało mi się uhonorowanie dwóch osób Academy of Adventure Gaming Arts & Design Hall of Fame. Czyli hala sław osób, które miały znaczący wkład w branżę gier. Zwłaszcza, że chodzi pośrednio o Judges Guild oraz jedną z najważniejszych kolekcjonerskich gier karcianych.
Jedna z ilustracji Jacquay
Pierwszą osobą której ten zaszczyt niechybnie się należał jest Jennell Jacquay (Paul Jacquay). Nagroda dla Judges Guild jest w pełni zasłużona. Jej moduł Dark Tower był w miarę wysoko oceniany na tle innych. Jennel współpracowała nie tylko z Judges Guild, ale wszystkimi znaczącymi graczami na rynku gier fabularnych w ubiegłym wieku: TSR, Chaosium, West End Games, Flying Buffalo, Iron Crown Enterprises, Game Designers' Workshop. Pracowała także przy grach wideo: Age of Empires czy Quake.

Drugą wyróżnioną osobą został Mike Elliott, jedna z najważniejszych osób wśród CCG. Magic: The Gathering, Thunderstone, Battle Spirits Trading Card Game to tylko ułamek jego bio.

W poprzednich latach Academy of Adventure Gaming Arts & Design Hall of Fame uhonorowani zostali: Don Turnbull, Tod N. Shaw, E. Gary Gygax, Steve Jackson, Charles Roberts, Greg Stafford, Rick Loomis, Jim Ward, Sandy Petersen, Julie Guthrie, Jordan Wiseman, Tracy Hickman, Margaret Weis i Lisa Stevens.

Cieszy niezmiernie fakt, że tak dużo osób powiązanych z grami fabularnymi znajduje się w tej hali sław.
Na koniec powracając do tegorocznych Origin - wydaje się, że znacznie lepiej zapoznawać się sukcesywnie z grami  ww. osób z Academy of Adventure Gaming Arts & Design Hall of Fame 2017 niż nominacjami i zwycięzcami.

Adrian Borejko Bloger od 2006 roku. Roleplaying games są moim hobby od ponad trzydziestu lat, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget