LotR: Fellowship of the Ring - Citadel Miniatures 1985 BME1

LotR: Fellowship of the Ring - Citadel Miniatures 1985 BME1

Mythical Earth z Minifigs, to wg. źródeł internetowych jedne z pierwszych figurek opartych o twórczość Tolkiena. Były nieco toporne jak na mój gust, ale nie aż tak, aby przypominać figurkę White Ape z Hinchliffe. Jedne portale piszą o roku 1972, natomiast inne datują te figurki na 1976.
Miałem ich chyba kilkanaście, obecnie zostało może kilka. Najciekawsza jest chyba ta z trzema hobbitami na jednej podstawce ME6 Strip of 3 Hobbits Mythical Earth.
Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat figurek Middle Earth, polecam wpis Mythical Earth - Miniature Figurines and Middle Earth autorstwa Corporal Schmitt. Lost Minis Wiki zamieszcza zaś kolekcję wszystkich figurek wchodzących w skład tej kolekcji. Na innej podstronie można znaleźć listę wszystkich serii figurek opartych o dzieło Tolkiena.

Miałem oczywiście trochę figurek z LotR, ale raczej nie spodziewałem się że natrafię na pudełko BME 1 Lord of the Rings Fellowship of the Ring z Citadel Miniatures.
Zrobiłem kilkanaście fotografii pudełka i jego zawartości.

Ilustracja ozdabiająca pudełko Citadel Miniatures jest autorstwa Johna Blanche, jak pisze Zhu Bajiee w wpisie Fellowship of the Ring Box Set Advert White Dwarf #72 December 1985. Znalazła się też na okładce siódmego numeru Warlocka (pisma poświęconego Fighting Fantasy).
Natomiast tę, którą zamieścił u nas Ciesielski w 1986 roku, w Razem opisał jako ilustrację autorstwa Giovanni Palnca. Dziś wyszukiwarki Google nie pozwalają mi odnaleźć tegoż ilustratora, więc przypadkowo chyba natknąłem się na kolejny błąd Jacka Ciesielskiego.

Jak sobie przypominam, postacie z tej ilustracji Razem były nader często kopiowane przeze mnie za pomocą kalki technicznej. A potem powiększane, pomniejszane według instrukcji Janusza Christy.
Na marginesie jedno z angielskich wydań MERP to z 1985 roku ozdobił sam Chris Avellone i przez chwilę szukałem tez w tym kierunku.

Łącznie Citadel wydało trzy pudełka:
  1.  BME1 The Fellowship of the Ring
  2.  BME2 Nazgul on Winged Beast
  3.  BME3 Encounter at Khazad-Dum
Pojedyncze figurki trafiały mi się niekiedy, jednak pudełko z pożółkłymi gąbkami z tamtych lat po raz pierwszy.
Set oznaczony BME1 zawiera dziesięć figurek, jest to: Gandalf, Aragorn, Boromir, Legolas, Gimli, Frodo, Samwise, Merry, Pippin, Bill the Pony.[full-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget