Toy Fair 2016 - Olympia Grand and West Halls, London 24-26 styczeń 2016

Toy Fair 2016 jest wystawą dedykowaną zabawkom, grom i hobby. Odbyła się od 24 do 26 stycznia w londyńskiej Olympii.
Rynek w UK po raz pierwszy wzrósł do 3.5 billiona funtów, tym samym jest największym rynkiem zbytu na w Europie i czwartym na świecie. Skok o 7.5 %.

Badanie British Toy and Hobby Association (BTHA)  sugeruje, że segment gier jest pozytywnie nastawiony do nadchodzącego roku, pomimo obaw o Brexit. 
Rada ministrów Wielkiej Brytanii zapewniła członków BTHA, że będzie nadal umożliwiać wzrost w tej sferze (w szczególności wspominano relacje z Europą w sprawie umów o wolnym handlu, dostępu do unii celnej i korzystnych taryf z członkami WTO) .
Warlords Games
Warlord Games to firma z grami bitewnymi, która obok (niezbyt dosłownie, Olympia jest olbrzymia) Games Workshop miała swoje stoisko na wystawie Toy Fair.

Dodaj napis
Przedstawiciel Warlords okazał się niezwykle sympatycznym człowiekiem, poinformował mnie że pracuje u nich kilka osób z Polski, a w samej Polsce ich produkty można nabyć w 25 sklepach.
Warlords Games
Moją uwagę przykuły figurki Dr Who. Prezentowały się nieźle. Nie tylko pomalowane, ale i same wypraski wyglądały nieźle w stosunku do ceny. Pudełko ze starterem do gry Antares kosztuje około 50 funtów.
Warlords Games
Pracownik obsługujący stoisko Warlords sypał datami jak z rękawa: te figurki wyszły w tamtym tygodniu, tamte miesiąc temu, te trzy tygodnie. Bardzo pozytywne zaskoczenie.
Warlords Games

Warlords Games

Warlords Games

Warlords Games

Warlords Games
Stoisko Games Workshop nie rozpieszczało klientów (w przeciwieństwie do Polaków rozdających i krówki i michałki). Z krótkiej rozmowy zdołałem wywnioskować, że są zorientowani jedynie na pozyskiwanie klientów skłonnych prowadzić FLGS.Gry, zabawki, hobby to interes jak każdy inny. Przykładem może być nasz rodzimy Portal (ten akurat był nieobecny) czy Trefl, który jest na większości imprez w Wielkiej Brytanii.36 procent ubiegłorocznej sprzedaży przeprowadzono w trybie online, co oznacza wzrost o cztery procent, natomiast sprzedaż Click & Point wzrosła w stosunku do ubiegłego roku o 14 procent.


W 2016 roku na rynek wprowadzono 63400 zupełnie nowe linie zabawek co odpowiada 33 proc działalności lub 1,1 mld £ w sprzedaży detalicznej.
W 2016 roku na każde dziecko (0-9 lat) wydano 350 funtów ze średnią ceną zabawki 8.35 funta.
Frederique Tutt, globalny analityk branży z NPD Group:
It has been a good year for the UK toy market. £3.5 billion makes the UK the fourth largest market in the world and 2016’s growth has surpassed the USA at 4.7 per cent and France at one per cent. As well as collectables, the games and puzzles sector has driven growth with a year on year increase of 21 per cent.


Ostatnie katalogi firm związanych z grami fabularnymi jakie mam w swojej kolekcji datowane są chyba na 2002 rok.
Dzisiaj w Polsce nie ma nawet komercyjnych gier fabularnych czy dodatków wydawanych na tego typu papierze. Jedynie niektóre zachodnie firmy RPG pozwalają sobie na wydawanie na kredzie z połyskiem dodatków z okazji Free RPG Day (np. Paizo)


st]
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget