Nadchodzi równouprawnienie w Dungeons & Dragons

Szowinistyczne grupy nacisku uważające, że reprezentacja kobiet w grach fabularnych jest coraz większym problemem osiągnęły niebagatelny sukces. W nowszych pozycjach D&D rażące nagie piersi zostaną wyeliminowane. Nowoczesna wrażliwość w tych kwestiach doprowadzi do
tego, że istoty "kanonicznie sexy" będą projektowane w męskiej i żeńskiej formie np. sukkuby bez względu na to co zawarto w Malleus Maleficarum ("Młot na czarownice") będą przyjmowały postać obu płci jak na poniższej ilustracji.


Dlaczego jednak sukkub ma odsłonięty tors, w przeciwieństwie do kobiety dysponującej skąpym odzieniem?
Help! Help! I'm being repressed!

W kilku miejscach sieci widziałem wcześniej wypowiedzi Mike Mearlsa (DnD) dotyczące problemu równouprawnienia w grze fabularnej Dungeons & Dragons. Teraz branżowe portale podchwyciły temat i rozpisują się na ten temat np. ICv2, Kotaku, Vice etc. (zazwyczaj pisze jedna i ta sama osoba - Cecilia D’Anastasio, ale ważne, że buzz jest)

Zobaczymy jaki los spotka córki Taumasa i Okeanidy Elektry?
Czy ktoś zajmie się mitologią i wyklaruje ją zgodnie dzisiejszymi normami społecznymi? Tak, aby obok harpii, znaleźli się się harpiowie, a może wzorem najlepszych gier (np. Numenera, w których reprezentacja jest bliska 33% dla każdej płci) będą i harpio? 
Może z kart historii polskich publikacji w końcu znikną ilustracje Musiała (powyższa seksistowska harpia z piersiami), a może w końcu na łamach trylogii Sienkiewczowskiej obok Zagłoby, Wołodyjowskiego pojawi się Azjatka Tuchajbejowiczkówna (wzorem równouprawnienia ekranizacji trylogii Tolkiena)?
Gry tego typu jak Dzikie Pola będą usuwane z portali aukcyjnych, a dodatek Ogniem i Mieczem można by publicznie zniszczyć ?
Ale o tym już pisałem (Co może zrobić #fundom w kwestii równouprawnienia, a nie robi ?) i mam nadzieję, że redakcje portali i pism SL, czy MiM w końcu pójdą po rozum do głowy przyjmą parytetowo w swoje podwoje dziewoje. A nie będą zamykać się w szowinistycznych kółkach mężczyzn - redaktorów. Przykład idzie z góry (a w tym przypadku boku dolnego :).

Zupełnie z innej beczki. Wczoraj w jednym ze swoich sklepów eBay chciałem wprowadzić kategorię "Dwarfs". Odpowiedź automatu:
Please change the highlighted Category names as they seem to be inappropriate or violating the Listing Policies or Prohibited Items Policies.
In case you need assistance please "Contact Us".
PS. Gdyby ktoś zaś chciał uczestniczyć w tajnych kompletach np. dotyczących sukkubów lub fimirów, czy jakichkolwiek innych kwestii w RPG, które niebawem "pójdą w odstawkę" jak zwykle zapraszam na prv.
Hasło oraz odzew znajdziecie w tym filmiku.

Adryan Boreyko

Bloger od 2006 roku. Role playing games są moim hobby od trzydziestu lat, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.
[right-post]

Jeżeli przez przeoczenie lub jakiekolwiek zaniedbanie niechcący wykazałem jakiekolwiek odchylenie seksistowskie, rasistowskie, kulturowe, nacjonalistyczne, regionalne, intelektualne, socjoekonomiczne, etnocetrystyczne, fallocentryczne, heteropatriarchalistyczne lub inne, jeszcze nie nazwane - przepraszam i czekam na wszelkie sugestie dotyczące możliwości naprawienia moich błędów. 
James Finn Garner - Politycznie poprawne bajki na dobranoc.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget