Ekstraordynaryjna Nowa Fala PortaluFantasy Flight Games promuje nową edycję gry Jamesa Wallisa. Tym razem zamieszczono wpis dotyczący mechaniki. W ubiegły piątek widziałem jak na żywo wygląda nowa edycja Barona Munchausena (kilka słów i foto na ten temat gdzieś na końcu relacji z V&A ).
Przypomniałem Wallisowi o naszej edycji, którą wydał przed około piętnastu laty u nas Ignacy Trzewiczek. Przypomniało mi się też jak żarłem się z szefem Portalu o cenę. I przypomniałem sobie też, jak Ignacy mi wyoślił wtedy, że nie byłby w stanie wydać tego tak jak wyszło w Anglii (wersja książkowa w twardej chyba płociennej oprawie).
Kiepsko wydana przez Portal gra kosztowała kilkanaście złotych PLN... Xero około złotówki.
To była druga gra (po deProfundis), którą najpierw skserowałem, a potem kupiłem. "Wsparłem rynek" pod naporem Trzewikowego "Xeruj na zdrowie".
Bo było co wspierać, a wydawcy pochodzili do klienta nieco inaczej, niż dzisiejsi...
Wraz z Baronem udaj się na Księżyc i Słońce, dosiądź kuli armatniej, pobij całą armię Turcji z pomocą ćwiczonego królika i butelki sznapsa, spotykaj bogów, gigantów, herosów i umykaj przed bandytami na połówce konia. Niezwyczajne przygody osiemnastowiecznego szlachcica powracają na nowo, gdy gracze usiłują zaćmić nawzajem swe sławetne czyny i niewiarygodne dokonania, rozciągając granice prawdopodobieństwa, aż zabrzęczą.
Niewiarygodne Przygody Barona Munchausena to pierwsza z gier serii New Style, która na zachodnim rynku RPG zdobyła olbrzymią popularność i uznanie zarówno graczy jak i znawców i recenzentów RPG (nominacja do nagrody Origins′98). Po Baronie w serii New Style ukazały się Power Kill, Puppetland, głośne Violence oraz Pantheon.
Tak zaczynała się Nowa Fala w Polsce.
Poniżej felieton Joe Abrakadabry po wydaniu Frankenstein Faktorii. 

Adriano Borejko

Bloger od 2006 roku. Role playing games są moim hobby od trzydziestu lat, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.
[right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget