Norwich, Elm Hill, Tombland

Norwich to na tyle fascynujące miasto, że wypadałoby się tam wiosną przeprowadzić. Udałem się tam na spotkanie z jednym z starszych angielskich graczy roleplaying, ale logicznie myślący człowiek nie jest dickiem i nie postuje wyłącznie o RPG. Zatem krótka fotorelacja z Tombland, Elm Hill i okolicy.

Owszem, można pospacerować wirtualnie, za pomocą Google Street, ale zaręczam że nie  człowiek nie natrafi na wszelkie drobne ciekawostki, nawet per pedes apostolorum.
Starałem się odwiedzić wszystkie miejsca wyliczone w Viking Trail Norwich, pomimo że nie bardzo rozumiem zbytnio fascynacji niektórych osób wikingami i ich ulubionym zajęciem, czyli gwałceniem.
Tombland w Norwich to jeden z najstarszych rynków, założony w XI wieku, większość budynków jest godna odnotowania, jak np. powyższy "krzywy dom". Niestety, Bielsko - Biała może poszczycić się "krzywym jointem".
Jak wspominałem wędrówka pieszo po tym fascynującym miasteczku co rusz pozwala natknąć się na ciekawe miejsca. W jednej z bocznych uliczek zupełnie przypadkowo trafiłem na dom, w którym mieszkał słynny Peter Wild Boy.
Dzikie dzieci, czyli egzystujące w społecznej izolacji, wychowywane np. przez zwierzęta to eksplorowany temat, znany od czasów legendarnych bliźniaków, którzy założyli miasto Rzym. Jak to w przypadku popkultury o Casparusie Hauserze w wykonaniu Herzoga mało kto pamięta, przyćmiewają go Mowgli i Tarzan, który chyba ostatnio miał swoją kolejną reinkarnację.

Samo Norwich sięga korzeniami ponoć VIII wieku, ale w XI wieku było drugim miastem co do wielkości po Londynie. Od czasu kiedy byłem w Kazimierzu nad Wisłą i pomieszkiwałem w drugim Kazimierzu (w Krakowie) nie zdarzyło mi się przystawać przy domach, by napawać się ich widokiem.

Znalazłem nawet i smoka na leżu, ale nie bardzo dawał się sfotografować.

Adriano Borejko

Bloger od 2006 roku. Role playing games są moim hobby od trzydziestu lat, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.
[full-post]
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget