Analog Game Studies: Roleplaying Games [Volume III, Issue VI]

Ukazała się kolejny tom Analog Game Studies. Jest to specjalne wydanie dotyczące gier fabularnych, pod redakcją Evana Tornera.

Ukazała się kolejny tom Analog Game Studies. Jest to specjalne wydanie dotyczące gier fabularnych, pod redakcją Evana Tornera.
Wewnątrz trzy teksty:

  • The Incorporeal Project: Teaching Through Tabletop RPGs in Brazil - Carlos Klimick, Eliane Bettocchi, Rian Rezende
  • Tabletop Role-Playing Games, the Modern Fantastic, and ‘Realized’ Worlds - Curtis Carbonell
  • The Mixing Desk of Larp: History and Current State of a Design Theory - Jaakko Stenros, Martin Eckhoff Andresen, Martin Nielsen 

W odniesieniu do pierwszego tekstu, warto przypomnieć sobie mój tekst sprzed siedmiu lat pt. RPG w Brazylii. Ostatni z tekstów Mixing Desk of LARP... od razu skojarzył mi się z equalizerem cyberpunkowym zamieszczonym w jednym z numerów Portala przed wielu laty. 

W hurraoptymistycznym wstępniaku znalazł się i polski akcent (Collage of Wizardry - Zamek w Czosze) i odwołanie się do sukcesu zbiórki na grę Dialect: A Game about Language and How it Dies (w pewnym sensie w założeniach przypominającej Sign). By zejść na ziemię z pasm sukcesów RPG, warto byłoby zaproponować tego typu grę do dystrybucji w jakiejś sieci sklepów w średnim kraju np. takim jak Polska. 
Dygresja. Będąc przy osobie Tornera, warto zapoznać się z jego nagrodzonym w 2012 scenariuszem LARPowym pt. Metropolis.  


Adriano 'Borejko' Kuc

Bloger od 2006 roku. Role playing games są moim hobby od trzydziestu lat, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.
[right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget