Kartka z kalendarza RPG cz.33 (wrzesień)

Szkic koncepcyjny ilustracji Johna Sibbicka, która znalazła się na okładce wydanej przed trzydziestu laty grze Warhammer Fantasy Role-Play. U nas okładka ta pojawiła się w dodatku do gry planszowej Magii i Miecz - Miasto. Losy tej niezwykle klimatycznej ilustracji szczegółowo opisane są na blogu Realms of the Chaos

Kartka z kalendarza to cykl, w którym przedstawiam subiektywnie wybrane wydarzenia związane z grami fabularnymi sprzed lat. Tym razem miesiące wrzesień, który na przestrzeni lat obfitował w premiery wielu gier, które miały duży wpływ na gry fabularne nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Rok temu w grach fabularnych


Nowa edycja Travellera

Do internetowego sklepu DriveThruRPG trafiła wersja beta nowej edycji Travellera

Indie RPG Awards

Przyznano Indie RPG Awards 2015. Nagrody za rok 2014 otrzymała gra The Clay That Woke Paula Czege (jednocześnie nagroda dla najbardziej innowacyjnego tytułu).

Pieć lat temu w grach fabularnychW Polsce dosyć głosno było o zapowiedziach Galmadrinu. Miała pojawić się piąta edycja Ars Magica oraz czwarta edycja Legendy Pięciu Kręgów.

Puchar Mistrza Mistrzów, podobnie jak i inne konkursy związane z grami fabularnymi w Polsce (jak np. Quentin) zaczęły tracić na swej wartości. W trakcie konwentu Inne Sfery miała odbyć się kolejna edycja PMM. Niestety ze względu na zerowe zainteresowanie nagrody nie przyznano.

Dziesięć lat temu w grach fabularnych 

Nakładem ISA ukazał się Podręcznik Gracza do Dungeons & Dragons 3.5 ed. Podręcznik był jednym z najdroższych ówcześnie i kosztował 89 PLN (w przedsprzedaży 69 PLN).
Spójrz Crowdfunding, a przedpłaty.

Pojawiła się strona gry Klanarchia, jednej z ostatnich gier polskiego autora wydanych w bezpretensjonalny dla ubiegłych lat sposób. Patrz tag Klanarchia, gdzie znaleźć można wywiady z autorami (Ewą i Michałem Markowskim, czy pierwsze spojrzenie na tę grę)

Pojawił się ostatni, szósty numer czasopisma Fantazyn. Więcej informacji na ten temat w tekście wspominkowym Fantazyn 2005-2006.

Nowopowstałe wydawnictwo Alea zorganizowało konkurs na system oparty na mechanice d20 o nazwie Megakonkurs. Konkurs był jedną z największych porażek społeczności skupionej wokół gier fabularnych w Polsce. Więcej na temat Megakonkursu w Pitavalu RPG.

Dwadzieścia pięć lat temu w grach fabularnych

Ukazała się gra fabularna Wampir Maskarada, która zapoczątkowała narracyjną rewolucję. Więcej na temat piątej edycji i nie tylko. 

30 lat temu w grach fabularnych

Warhammer Fantasy Role Play trafiło do drukarni. Patrz 30 lat WFRP.

Jak wyobrażał sobie przyszłość gier fabularnych autor anielskiej gry Dungeoneer? Można było dowiedzieć się z osiemdziesiątego numeru White Dwarf z 1986 roku.

I wyjątkowo przypomnę słowa Nurglitcha pt. "Hermetyzacja", sprzed szesnastu lat dotyczącego hermetyzacji środowiska graczy, jakże wyjątkowo pasującego do dzisiejszych e-relacji e-fanów RPG.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget