Imperialna armia, opowiadanie Black Sail i poradnik budowy zajazdu [WD#140 - ...]

White Dwarf pod kątem WFRP, numer po numerze.

Jak zbudować zajazd WD #143 (11 1991)
Kolejne numery miesięcznika White Dwarf przyniosły opowiadanie Black Sail Neil McIntosha (#142 WD) i poradnik jak zbudować zajazd (#143 WD). To prawdopodobnie jedyne teksty, które mogłyby zainteresować fanów Warhammer Fantasy Role-Play. Można również zwrócić uwagę na tekst Wood Elf Army Mike Mc Vey, choć fluffu w nim niezbyt wiele (#146 WD).

Dopiero dwa teksty dotyczące armii imperialnej w Warhammer Fantasy Battle (#147, #148 WD) mogą przysłużyć się fanom gry fabularnej. Jednym z autorów jest Rick Priestley, więc teksty jak najbardziej zgodne z pierwotną ideą Starego Świata. Łącznie to około pięćdziesięciu stron informacji nie tylko o siłach zbrojnych Karla Franza, ale i np. czołgach parowych.

Post scriptum po dwóch latach przeglądania czasopisma.
Teksty tego typu pojawiały się jeszcze w późniejszych numerach, podobnie jak i sporadycznie do WFRP. Postaram się jeszcze wracać do nich, na pewno jednak nie w tak zaangażowany sposób jak dotychczas. Bo tak naprawdę to nie koniec artykułów dotyczących Starego Świata, tyle że kolejne pojawiały się w dużej mierze w ujęciu gry bitewnej. Były różnorakie teksty dotyczące runów krasnoludzkich, goblinów, opowiadania, charakterystyki etc.
Problem tkwi w tym, że nawet indeks artykułów zawarty w 154 numerze White Dwarf nie wymienia już  tekstów do gry fabularnej. Można wnioskować, że podejście do obecności gry fabularnej w piśmie się zmieniło. Przejrzę jednak i te numery i wyłowię istotne fragmenty.
A przede wszystkim na koniec, to była wspaniała przygoda - poznawanie tekstów zawierających w sobie pierwotną ideę tej gry.  [right-post]


Adriano Kuc

Bloger od 2006 roku. Role playing games są moim hobby od trzydziestu lat, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.
[right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget