Darklands na Steam taniej -75%

To jedna z wczesnych gier z otwartym światem, której dodatkowym atutem jest teren akcji - Niemcy i państwa ościenne.

Darklandscover.jpg


By Source, Fair use, Link

Heroic Adventures in Medieval Germany

Darklands, gra którą zainteresowałem się na dłużej dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Gier Fabularnych jest dziś do kupienia na Steam z upustem -75 %. To jedna z wczesnych gier z otwartym światem, której dodatkowym atutem jest teren akcji - Niemcy i państwa ościenne.

Głównemu projektantowi gry (nagrodzonemu także Charles S. Roberts Best Fantasy Board Game Winner) poświeciłem osobny wpis - warto wrócić do postaci Arnolda Hendricka.

Ciekawostką może być fakt, iż jednym z pięciu projektantów Darklands był Sandy Petrsen, którego fani w Polsce mogą znać z gry Zew Cthulhu. Wertując instrukcję do gry (i wersja HTML), warto zwrócić uwagę na pokaźną bibliografię jaką wykorzystali twórcy w swej produkcji.
Zafoliowany Darklands dziś kosztuje około 200 - 250 złotych, podobnie jak wiele innych gier z tego okresu z lat dziewięćdziesiątych.
Udało mi się znaleźć fragment z gry, bez nieszczęsnych komentatorów.

Jest to też gra, do której co jakiś czas wracałem, drugi raz np. za sprawą recenzji Jacka Piekary zamieszczonej w Złotym Smoku: Apage Satanas [4 (6) 1995].
Tu nie mogę się oprzeć dygresji. Wracanie do twórczości Piekary (przy okazji przepychanki o jego kulturę osobistą) jest tak daremne jak i owe pisma o grach komputerowych dla nastolatków (z takim też samym humorem) do których pisał. Nawet powrót do Fenixa, gdzie też chyba publikował Piekara byłoby smutne, bo już wtedy jako nieopierzony czytelnik SF/fantasy/horroru postrzegałem jego twórczość jako lekką i przyjemna.
Nic ponadto.


Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget