Syn Czarodzieja, czyli opowiadanie jako inspiracja [WD #136]Back Cover WD 136- Michael PerryA Fierce battle as a fe valiant warriors hold the drawbridge against an enemy assault.
W 136 numerze WD znalazło się opowiadanie Magical Son, którego fragmenty doskonale nadają się do wykorzystywania na sesji. U nas Syn czarodzieja pojawił się w 31-32 MiM (str. 86). Jego autorem był Barrington J. Bayley.

Niedawno na jednej ze stron poświęconych grom fabularnym znalazłem fragment, w którym radzono aby najlepsze opisy walki czerpać od pisarzy. Fakt, i ja pisałem o tym w trzecim tekście dotyczącym walki, przed laty:
Wic tkwi w tym, że w swoich plikach, notatkach, folderach mam sceny zaczerpnięte z literatury, wśród których między innymi znajdują się sceny walki (wyjaśniam to w części Odpowiednie dać rzeczy słowo).
Niekiedy jednak całe fragmenty z opowiadań doskonale nadają się na przygody i tak było w przypadku Syna Czarodzieja. 
W jednym z wątków pobocznych ŚnrzR, BG uwalniali porwaną dziewczynkę z doków. Kompletnie poza wątkiem głównym kampanii, najważniejszym wątkiem dla jednego z graczy była właśnie uwolniona ze stodoły dziewczynka. Była celem głównym jednego z BG. 
Sceny z podróży, występujące w tym opowiadaniu po prostu wykorzystywałem na sesji, podmieniając chłopca na dziewczynkę. 
Niczym się to nie różni od prowadzenia w oparciu o seriale, czyli adaptowanie utworów kultury masowej na gry. 
Jedyny problem tkwi w tym, by gracze tego opowiadania nie znali. 

Pierwszym opowiadaniem z MiM na podstawie, którego poprowadziłem całą sesję był Bardzo cenny pierścień Tomasza Kołodziejczaka. Jak widać poniżej to niezwykle prosta rzecz. Pozostaje ustalić tylko współczynniki posągów i na cmentarzu rozstawić nieco pułapek zgodnie z mechaniką systemu. W oryginale były to KC, ja jednak kilkukrotnie poprowadziłem go jako przygodę inicjacyjną w realiach Warhammera.Opowiadanie w oryginale znaleźć można na stronie Realms of the Chaos

  [right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget