Poziom społeczny w WFRP i charakterystyki [WD #137- #140]

Kolejny tekst w którym wyławiam materieły przeznaczone do Warhammer Fantasy Role Play z dawnych White Dwarfów.

Dosyć nietypowa ilustracja, jak na Paula Bonnera (WD #140)   
Kolejne kilka numerów White Dwarf zaoferowało przede wszystkim tekst dotyczący reputacji w Starym Świecie. Wykorzystanie tych zasad słabo sprawdza się na sesjach - dodatkowo komplikuję mechanikę. U nas pojawiły się one w 25 numerze Magii i Miecz. Ponadto, standardowo charakterystyki bohaterów, opowiadanie i chronologiczna oś czasu/ wydarzeń zachodzących w Starym Świecie.Gdy bohater rozmawia z przedstawicielami swej własnej klasy społecznej, w grę wchodzi jego reputacja. Odzwierciedla ona te drobne różnice, wchodzące w grę wtedy,gdy ma się do czynienia z osobami mniej więcej równymi sobie. Należy zauważyć, że reputacja jest określana przez rzut kością, czyli nie wszystkie postacie tej samej profesji będą miały identyczna reputację. Szewc mający swój warsztat w bocznej uliczce miasta będzie mimo wszystko tkwił niżej na drabinie społecznej niż ktoś, kto zajmuje się wyrobem butów dla samego księcia, nawet pomimo tego, że obaj zajmują się tym samym zawodem.

Jeśli ktoś chce prowadzić swe przygody w dosyć spójnym logicznie Starym Świecie (bez naleciałości kolejnych edycji) obowiązkowo powinien zapoznać się z The Old World Timeline. To solidna baza przygód wzbogacona o wydarzenia z książek, opublikowanych w czasie pierwszej edycji. Prawdopodobnie pojawiała się w którymś z polskich opracowań. To rzecz godna uwagi dla osób grających w świecie do którego nie dotarła Burza Chaosu (II Edycja), a Kamienie Zagłady traktuje się marginalnie.
Wśród charakterystyk bohaterów znaleźli się (nigdy nie opublikowani u nas prawdopodobnie): King Herla, Tristan the Bard, Shipmaster Thoron i Kerewan the Wizard.


Materiały źródłowe:
- The Old World Timeline (
-  Poziom spłeczny (MiM 25)
- Beast in Velvet (WD 140)
- Storm Warrior (characters)
     [right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget