nMiM c.d.

Magia i Miecz, powrót legendy. Czy aby na pewno?

Jeśli ktoś zainteresowany jest losami nowej Magii i Miecz i  redakcji tegoż periodyku polecam wątek na FB, nie do końca zdominowany przez konkurs.Update 04.09.2016

W obronie fejmu Stinga.  
Szanując dobre imię redaktora i jego sławę w tak zwanym fundomie, pragnąc nie umniejszać jego roli, przypomnę zbiórkę na Wspieram.to i redaktora naczelnego z ekipy Fajnych RPG. To on obok czterech innych osób stanowił trzon wizerunkowo powiązanych z zbiórką. Także nie umniejszamy Jego roli w powrocie legendy. To on jest częścią ekipy Fajne RPG, wydawca jest tylko kolejną częścią składową przedsięwzięcia z 2014 na Wspieram.to - powtarzam, bowiem niektórzy głodni fejmu, mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem.I idąc dalej.
Potencjalnego Czytelnika nMiM nie interesują problemy prosumpcji polskiego RPG, czy też z pozyskiwaniem tekstów (czy jest ich piętnaście, dwadzieścia i w jakiej formie przychodzą), bowiem druga osoba po Naczelnym pisała (choć stan widnieje nadal - 4 wrzesień 2016): 
Cieszę się, że jestem w redakcji Magii i Miecza. Erpegowe projekty cechuje wielki zapał ich twórców, lecz mało które przedsięwzięcie może pochwalić się takim rozmachem i skrupulatnym planowaniem, jak projekt wydawania czasopisma dla fanów RPG.

Mieliśmy i rozmach i skrupulatne planowanie. Jeśli zaplanowano zbiórkę na osiem numerów + jeden specjalny to oznacza, że teksty były w zasięgu redakcji. Redaktor naczelny w przytoczonej dyskusji natomiast stwierdza, że projekt "zdechł" i go "reanimuje".
Można by dochodzić co się stało z planem godnym Monte Christo sprzed nie tak dawna?
Po co?
Trzeba patrzeć, tak jak to robi Sting - "dokończyć projekt", chwała mu za to.

Idąc dalej, kompletnie nie jest istotne, czy wspierałem którykolwiek z istniejących periodyków w kraju i w jaki sposób (np. począwszy od Gadżetomanii choćby, skończywszy na Trójgłosach na moim blogu). Kompletnie nie jest istotne czy tykam go kijem, czy raczej widłami. Nie liczę się z innymi "po zecie od fana", choć pisałem że chyba wsparłbym tego tego typu cyrk ze względów humorystycznych. Tak samo jak nie wspierałem polskiego rynku RPG, pod presją.
Ktoś po prostu winien wspominać o niewłaściwych zachowaniach. Istotne jest to samo, co u zarania tego bloga napisał jeden z Czytelników odnośnie patologii.
I sukces jest zawsze wtedy, kiedy nawet tylko jedna osoba po zakupie "podręcznika" zorientuje się, że był to Quick Starter nagrodzony w kategorii Best Free RPG w latach ubiegłych.

Te kilkadziesiąt osób wymieniające się nagrodami i tytułami, tworzące fundom czasami zapomina, że istnieją osoby grające w gry fabularne w Polsce. To osoby, które nie znają ksyw funkcjonujących w fundomie i nie mające zamiaru ich poznawać. To osoby zorientowane na gry fabularne, nie zaś problemy, które stwarza sobie sam fundom w topniejącym (Uff!) gronie.
Warto pamiętać że takich osób, nie uczestniczących w tych kółkach kawiarnianych jest większość (nie tylko w Polsce).

I na zakończenie.
Redaktor Naczelny, czyli Tomasz Chmielik, vel Sting dobrze wie, że cenię jego doświadczenie i nie muszę tego podkreślać, bo jest logicznie rozumującą osobą. Odnotowałem setny numer RT, który pojawił się zapewne po części dzięki i Niemu. A i Sting pojawiał się u mnie na blogu niejednokrotnie. I ja i Sting wiemy, że when in Rome, do as the Romans do. Stąd wyjście z twarzą może być takie jak mu zaproponowałem. Co też Sting czyni przyznając się do współwin w swoich wypowiedziach. Problem tkwi w tym, że wypowiedzi te winny być skierowane do Czytelników nMiM.
Nie mnie.
To są pieniądze i przez moment była to największa zbiórka na Wspieram.to. Nie incjatywka na blogu.

Jeśli chodzi o cudze problemy dotyczące lokowania mojego czasu w różnorakie przedsięwzięcia (np. tych zamierzchłych, w których uczestniczył fundom) to dysponowanie tym czasem pozostawię oczywiście sobie. Choć doceniam zainteresowanie, że inni chcieliby czasem owym gospodarować, oraz tym gdzie publikuję i jakiego sortu są teksty oraz komu je udostępniam i w jakiej formie.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget