Zamek Drachenfels

Inspiracją warhammerowego zamku Drachenfelsa, mógł być zamek o tej samej nazwie znajdujący się nad Renem. Drachenfels w języku niemieckim oznacza mniej więcej tyle co smocze wzgórze. Drachenfels to zamek umiejscowiony faktycznie w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jego budowę rozpoczęto w 1138 roku za sprawą Arnolda I Kolońskiego. Miał stanowić zabezpieczenie Kolonii przed atakami z południa.

Zamek Drachenfels (Castle Drachefels Dark adventure in the grimm fortress of the great enchanter by Carl Sergent), to przygoda której nikt z mojego otoczenia nie chciał prowadzić...  bo takiego typu przygody już nam nie odpowiadały (w momencie kiedy dodatek ukazał po polsku).

Koniec, końców wykorzystaliśmy ją kiedyś do testowania mojej uniwersalnej mechaniki. Mnóstwo walk, różnorakich testów sprawdza się fenomenalnie właśnie do tego typu prób.

Nie pomyśleliśmy jednak o jednej rzeczy wcześniej - to niezwykle śmiertelna przygoda (a raczej zestaw kilkunastu różnych konspektów przygód + eksploracja zamku), a gracze przyzwyczaili się już nieco do swoich postaci.
Kuriozalnie jedna z nich zmarła zabita przez łóżko.

Cóż, i tak się niestety zdarza, powinniśmy wylosować specjalne postacie do tego typu celu, bądź wykorzystać gotowe.  Nie powinno się robić testów z postaciami graczy, które przewałęsały się przez cały Reikland i przetrwały do ŚnRzR. 

Któż z nas mógł wiedzieć wtedy, że projektanci stworzyli killer dungeon, na wzór S1 Tomb of Horrors ? 

Do zamku Drachenfels wracałem kilka razy, przygoda oparta o eksplorowanie lochów bez problemu się do tego typu zabawy nadaje. Początkowo trudno było mi poprowadzić tam przygody dla jednego graczajednak z czasem zrozumiałem, że fajnie coś poprowadzić z niewielką dozą przygotowań do sesji, posługując się w głównej mierze kośćmi, spotkaniami losowymi i opisami komnat zamku.

Inspiracją warhammerowego zamku Drachenfelsa, mógł być zamek o tej samej nazwie znajdujący się nad Renem. Drachenfels w języku niemieckim oznacza, mniej więcej tyle samo co smocze wzgórze. Zamek byumiejscowiony faktycznie w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jego budowę rozpoczęto w 1138 roku za sprawą Arnolda I Kolońskiego. Miał stanowić zabezpieczenie Kolonii przed atakami z południa.
Z samym zamkiem wiąże się kilka legend w tym jedna najbardziej znana, która ma odwołania do Pieśni o Nibelungach. Siegfried, który zabił smoka, mieszkającego w jaskini pod wzgórzem Drachenfels, skąpał się w smoczej krwi, tym samym zyskując nieśmiertelność. Inna legenda mówi o kobiecie, która złożona w ofierze smokowi ukryła niewielki krzyżyk. Smok w obawie przed świętym symbolem wskoczył do Renu i nigdy już z niego nie wypłynął. Kolejna może przypominać znany sposób na smoka. Ot, smok zakończył przedwcześnie swój żywot atakując przepływającą łódź z prochem.
Wzgórze Drachenfels pojawia się również w poemacie Lorda Byrona Wędrówki Childe Harolda. [right-post]
Castle Drachenfels miał najprawdopodobniej tylko jedno wydanie oryginalne w 1992 roku. Dramatis Persone z książki pojawiło się w #117 numerze magazynu White Dwarf.

#WHZAD 
Tytuł: Zamek Drachenfels (Castle Drachenfels; Games Workshop 1992 ) 
Autor: Carl Sargent 
Tłumaczenie: Artur Marciniak 
Okładka: John Blanche 
Ilustracje: Ian Cooke 
Wydawca: MAG 1997 Warszawa 
Liczba stron: 112 
Oprawa: miękka 
Format: 205 x 285 mm ISBN-10: 83-86572-71-XPrześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget