Skaveni, Zaragoz Characters, Marienburg, Nurgle [ #WD 119]

Począwszy od 82 numeru White Dwarf [Oct 1986], kiedy to zaanonsowano wydanie gry Warhammer Fantasy Role Playing przyglądam się poszczególnym tekstom przeznaczonym do tej gry fabularnej.

Paul Bonner WD #119
Numer obfity w treści dla fanów Warhammer Fantasy Roleplay: Skaven, Zaragoz Characters, Marienburg, Nurgle. Praktycznie każdy z tekstów jest wartościowy i warty zapoznania się z nim, jednak tylko dwa z nich pojawiły się przetłumaczone na język polski.
Orfeo, Estevan Sceberra, Semjaza, Acangelo to charakterystyki postaci z książki Briana Craiga Zaragoz.

Nurgle to obszerny artykuł dotyczący tego boga, autorstwa Bryana Ansella i Ricka Priestleya. Czyli informacje wprost z pierwszej ręki, nie przefiltrowane. Niektórzy teksty tego typu określają kanonicznymi.

W części poświęconej Marienburgowi (WD 119 p. 55) znajduje się opis dzielnicy Suiddock i gospody "Gniazda Pelikana" (Graeme Davies, Anthonhy Ragan). Tłumaczenie w Polsce pojawiło się w roku w 1999 roku, oczywiście w Magii i Miecz (MiM   nr. 6 (66) 99). I to był prawdopodobnie jedyny oficjalny materiał do Marienburga jaki pojawił się w Polsce w czasach gdy licencję dzierżył MAG.

Ostatni tekst w tym numerze, opisujący Skavenów, pojawił się u nas stosunkowo wcześnie w 1995 roku, w przekładzie Wojciecha Szypuły w numerze 22. Dosyć ważny dla osób chcących wykorzystać tę rasę na sesji, opisuje ich rozmieszczenie, społeczeństwo, historię, wygląd, spaczeń etc. (MiM 10 22 95 Skaveni str. 10 ) (WD119) Autorzy: Jes Goodwin i Rick Priestley.

Materiały do pobrania:
Skaveni

Suiddock nr. 6 (66) 99 MiM
Download:
Nurgle
Skaven
Marienburg
Zaragoz
 [right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget