RPG na kasecie magnetofonowej

Dragonroar - RPG na taśmie magnetofonowej

Reklama gry Dragonroar (White Dwarf 72 12/85 p.42) 
Jon Peterson prowadzący stronę Playing at the World przypomniał pilot audycji radiowej promującej D&D w wczesnych latach 1980.
Ilustracja anonsująca audycję przypomniała mi, że jeden z Czytelników wspominał ostatnio o magazynie z dołączoną taśmą magnetofonową.

Paul Maclean z Yog-Sothoth.com wspomniał na Twitterze o brytyjskiej grze fabularnej Dragonroar (1985 Standard Games and Publications, Ltd.). Gra oprócz standardowego wyposażenia w podręcznik, kości, scenariuszy, plany miała jeszcze kasetę magnetofonową. Na pierwszej stronie taśmy zamieszczono wprowadzenie do gry, na kolejnej przygodę solo "A Matter of Honor".


Recenzja tej gry  pojawiła się w 68 numerze White Dwarf, w sierpniu 1985 roku [p.12 Paul Mason].

Bardziej współczesne recenzje gry znaleźć można na RPG Geek lub blogach o grach fabularnych. Jeden z recenzentów wspomina, że taki materiał audio był bardzo dobrym wprowadzeniem dla początkujących graczy. 

Po dziś dzień grę można nabyć na popularnych platformach aukcyjnych, za niezbyt wygórowaną cenę. Gra doczekała się jeszcze jednej taśmy magnetofonowej w dodatku Zhevezh Gauntlet. Były też inne dodatki (uniwersalne): Dungeon Accessory Pack I i II.
Na angielskich blogach po dziś dzień wspomina się Killer Penguins obok innych bestii z tej gry, takich jak: Manelephants, czy War Hedgehogs. Możliwe, że Killer Penguins miał stać się odpowiednikiem kaczek z Runequest ?

Wydaje mi się, że Dragonroar dziś jest już raczej ciekawostką dla kolekcjonerów. 
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget