Magia Tzeentcha, Cesarz Luitpold, Conrad [WD122]

Począwszy od 82 numeru White Dwarf [Oct 1986], kiedy to zaanonsowano wydanie gry Warhammer Fantasy Role Playing przyglądam się poszczególnym tekstom przeznaczonym do tej gry fabularnej.

Warhammer Grimoire ilustration Gary Chalk
W 122 numerze znalazło się opowiadanie Konrad i opis statku imperialnego The Emperor Luitpold. To był, jest i będzie dla mnie zawsze bardzo dobry patent na przygody w trakcie podróży imperialnych. Świetnie prowadziło się też po drobnych modyfikacjach inne przygody np. Statek z Labiryntu #1. 

Cesarz Luitpold jest luksusowym liniowcem rzecznym, nazwanym na cześć ojca i poprzednika Karla-Franza I. Utrzymywany przez wielką i potężną Linię Hindelin z Altdorfu, kursuje po rzece Talabec od Altdorfu do Berghafen w pobliżu Gór Krańca Świata. Został zbudowany przez szkutnię Spee w Altdorñe w 2510. Luitpold, Wraz ze swymi siostrzanymi statkami -Cesarzem Wilhelmem (Altdorf-Nuln) i Cesarzem Magnusem (Altdorf-Marienburg) tworzy nie mającą sobie równych luksusową flotę Lini Hindelin. Rzeczne liniowce “Cesarz” są ulubionymi statkami bogatych kupców, cesarskich posłańców i niższej szlachty.

Opowiadanie Konrad (trylogia Konrad), opublikowano u nas w 1998 w trylogii pod tym samym tytułem nakładem MAGa.

The Magic of Tzeentch, Gifts & Speels Tzeentch to kolejne teksty, które niestety nas w Polsce ominęły.

Materiały źródłowe:
Konrad, Magic of Tzeentch, Emperor Luitpold.


Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget