Kartka z kalendarza RPG cz. 31, 32 (lipiec, sierpień)

Kartka z kalendarza to cykl, w którym przedstawiam wybiórcze wydarzenia związane z grami fabularnymi sprzed lat. Rok, temu, pięć, dziesięć, piętnaście i wyjątkowo szesnaście.

16 lat temu za sprawą Ignacego Trzewiczka do Polski zawitały gry Nowej Fali. 
Kartka z kalendarza to cykl, w którym przedstawiam subiektywnie wybrane wydarzenia związane z grami fabularnymi sprzed lat. Tym razem miesiące wakacyjne. Rok, temu, pięć, dziesięć, piętnaście...Rok temu

ENnies

Rozdano po raz kolejny nagrody ENnies. Sędziowie wyłonili grę, która była nieoficjalną wersją gry BioWare, czyli z pominięciem praw autorskich tejże firmy - Mass Effect Tabletop RPG. Pomyłka jakiej nie udało się uniknąć również i internetowemu sklepowi z grami fabularnymi Drive Thru RPG. Kolejne kuriozalne nagrody roku 2015 przyznano również m.in. produktowi z Chaosium (1991) Horror w Orient Ekspresie czy Glorantha z 1975. Diana Awards powędrowała do Guide to Glorantha. 

DnD movie

Po zakończeniu kilkuletniego sporu z  Sweetpea Entertainment, Warner Bros Pictures i Hasbro poinformowały, że w produkcji jest nowy film oparty o licencję Dungeons & Dragons. 

5 lat temu 

Nagrody 

W roku 2011 wśród nominowanych do nagrody ENnie: Fans' Favorite Publisher za rok 2011 znalazła się polska firma Gramel (obecnie część składowa Fajne RPG wraz z Kuźnią Gier). Najwięcej ENnies powędrowało do Paizo Publishig i The Dresden Files RPG. Nagrodę Diana Jones Award for Excellence in Gaming za rok 2011 otrzymało Fiasco. 
Apocalypse World okazało się zwycięzcą Indie Awards RPG 2010 w kategoriach: gra roku, gra z najlepszym wsparciem, najbardziej innowacyjna gra. 

W Polsce pojawił się przetłumaczony produkt Adamant Entertainment - Thrilling Tales pt. Sensacja i Przygoda. Polską edycję wzbogacono o inspirujące informacje dotyczące realiów Polski w okresie międzywojennym, autorstwa Tomasza Smejlisa. 
Rozpoczęła się produkcja filmu dokumentalnego Dungeons Dragons. 
  [right-post]

10 lat temu 

Nagrody

Na Gen Conie 2006 ogłoszono zwycięzców ENnie Awards. Najwięcej nagród przypadło grze fabularnej Mutants & Masterminds i Shadowrun 4 ed.Wśród ciekawostek w kategorii d20/OGL, drugie miejsce przypadło grzeA Game of Thrones  wydanej przez Guardians of Order. >Najbardziej innowacyjną grą, niezależną grą roku okazało się Polaris. Nagroda Diana powędrowała do  Irish Game Convention Charity Auctions.

Fantazyn

Reaktywował się bielsko-bialski periodyk poświęcony grom fabularnym Fantazyn. Jeden z ostatnich drukowanych periodyków o szerokim zasięgu w Polsce.

Ponadto ukazał się również dziesiąty numer Wieży Snów - kwartalnika o grach fabularnych i fantastyce. Gdyby ktoś poszukiwał zamierzchłych numerów, autor +Tomasz Kucza zamieścił kilka miesięcy temu na swojej stronie wszystkie czternaście archiwalnych numerów.

Pojawił się kolejny dodatek do gry fabularnej Neuroshima zatytuowany Bestiariusz: Maszyny. 


15 lat temu


Jak kształtowały się ceny Dungeons & Dragons w roku 2001?
Katalog Wizards of the Coast May - August 2001

16 lat temu

Do Polski za sprawą Ignacego Trzewiczka trafiła Nowa Fala RPG. 

30 lat temu 

Reklama Gumshoe w trzecim numerze brytyjskiego pisma Adventureer:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget