X lat temu...

Data czysto symboliczna, mająca znaczenie wyłącznie dla mnie. Ponad dekada z blogami. Nic ponadto.

Data czysto symboliczna, mająca znaczenie wyłącznie dla mnie.
Ponad dekada z blogami.
Nic ponadto.

Jeśli mnie pamięć nie myli, w wakacje roku 2006 zarezerwowałem sobie na blogspocie dwa adresy. Jeden zaczynający się "borejko", drugi "gryfabularne". Blogować zacząłem pewnikiem kilkanaście miesięcy wcześniej w innych miejscach. Począwszy od Onetu, Blox, poprzez My Opera, popularnych ówcześnie portali dziennikarstwa obywatelskiego (i nawet Wayback Machine pewnie nie pamięta gdzie).

Tutaj tak naprawdę pierwsze posty zamieściłem dopiero w 2007 roku w styczniu. Miałem zamiar pisać na blogu wyłącznie o grach fabularnych. Nie o ostatnim konwencie, nie o nowej płycie jakiegoś zespołu muzycznego, nie o grze wideo lub książce. Nie o "szeroko pojętej fantastyce".
Chciałem popisać stricte o role playing games. Taki miałem zamiar i zastanawiałem się nad datą startu takiego bloga, oraz tym jak powinien on wyglądać.
Potencjał Blogspotu zakupionego przez Google wydawał mi się wtedy być większy od Wordpress, a HTML przystępniejszy od CSS (My Opera).
Noworoczne postanowienie regularnego pisania o grach fabularnych na nic się zdało. Miałem ówcześnie chyba kilka blogów i było to niezwykle trudne selekcjonować treści, co gdzie i w jakiej formie opublikować. RPG zazębia się z innymi sferami zainteresowań, a ja naiwnie chciałem pisać o grach fabularnych.
Z czasem się rozkręciłem i opublikowałem około 3000 postów. Milion wyświetleń przewinąłem już dawno. Kilka innych wyników też zaliczyłem.

Data czysto symboliczna, mająca znaczenie wyłącznie dla mnie.
Ponad dekada z blogami.
Nic ponadto.
Dziś, z perspektywy czasu wiem, że warto daty sobie wyznaczać.
Znaczniej łatwiej idzie z priorytetami.

[right-post]
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget