Bandy Chaosu i Zwierzoludzie [WD124]

Począwszy od 82 numeru White Dwarf [Oct 1986], kiedy to zaanonsowano wydanie gry Warhammer Fantasy Role Playing przyglądam się poszczególnym tekstom przeznaczonym do tej gry fabularnej.

Bandy Chaosu z dodatku Realms of the Chaos i Zwierzoludzie, to kolejne dwa teksty, które nigdy u nas się nie pojawiły w tłumaczeniu.


W tym numerze pojawia się też pierwsza reklama Doomstones, czyli kampanii znanej u nas jako Kamienie Zagłady. Początkowo kampania przeznaczona była do dowolnego świata fantasy z zasadami do: D&D, AD&D i Runequesta i ukazała się w latach 1984-1986. Z biegiem czasu Flame Publications dokonało konwersji czterech dodatków do Dungeons & Dragons z serii oznaczonej The Complete Dungeon Master Series (Integrated Games):

  • CDM1: The Halls of the Dwarven Kings, 
  • CDM2: The Lost Shrine of Kasar-Khan, 
  • CDM3: The Watchers of the Sacred Flame, 
  • CDM4: The Feathered Priests
Nie tylko w moim przekonaniu kampania oznaczała początek końca fantastycznego Starego Świata. Nie dorównała The Enemy Within, była po prostu jedną z dziesiątek kampanii do AD&D. Zbyt dużo walk, mniej miejsca na elementy, które można było polubić z kampanii Wewnętrzny Wróg, jak eksploracja Reiklandu, dochodzenie w Middenheim, Bogenhaffen itp.
  [right-post]
Materiały źródłowe:
Chaos Warbands, Beastmen

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget