Trzeci sezon Time Commanders

Time Commanders - Cannae
BBC planuje przywrócić do życia jeden z ciekawszych programów telewizyjnych wyprodukowanych dla tej stacji przez TV Lion i Play Gen. Time Commanders łączył formułę teleturnieju z historycznym dokumentem. Show wyemitowano na antenie BBC Two - pierwszy w roku 2003 to szesnastu odcinków, część druga była serią ośmiu epizodów w roku 2005.

Dwóch uczestników programu pełniło rolę generałów odpowiadających za całą bitwę i to oni odpowiadali za mapę strategiczną. Kolejnych dwóch wcielało się w rolę poruczników (w drugiej serii kapitanów).

Po krótkim wprowadzeniu do bitwy, zapoznaniu się z jednostkami wojskowymi, terenem i dostępnymi siłami, gracze musieli opracować strategię , a następnie wprowadzić swoje siły na pole wirtualnej bitwy.
Kilku specjalistów wojskowych komentowało posunięcia uczestników programu telewizyjnego i informowało o rzeczywistym, historycznym przebiegu bitwy.

Do teleturnieju wykorzystywano specjalnie wykonany silnik gry zaprojektowany przez Creative Assembly. Rok później po pierwszej serii wykorzystano go w dosyć dobrze rozpoznawalnej grze strategicznej Rome: Total War.

Obecnie BBC szuka zespołów, które zechciałyby uczestniczyć w trzeciej serii show, tymczasem na oficjalnym Twitterze gier z serii Total War pojawiła się wiadomość tego typu:
Playlista z ocinkami Time Commander
[full-post]
Źródło BBC
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget