Opowieści Starej Rusi [Tales of Old Rus]

Opowieści Starej Rusi [Tales of Old Rus] to projekt albumu graficznego rosyjskiego ilustratora Amoka Amokova [Roman Papsuew]

Opowieści Starej Rusi to projekt albumu graficznego rosyjskiego ilustratora Amoka Amokova [Roman Papsuew]. Prace tego artysty powstają na podstawie rosyjskich baśni ludowych, mitologii i eposów słowiańskich. Jego grafiki charakteryzują się niebywałą wręcz dbałością o detale, stąd zapewne zainteresowałem się jego twórczością.

Jak zaręcza autor, nie grał w gry pokroju Elders Scrolls, Warhammer czy Wacraft, jednak w jego pracach można doszukać się podobieństw do estetyki z tychże gier.
Prace rysowane są ołówkiem, a następnie skanowane i częściowo przetwarzane w Photoshopie. Autor w swoich poszukiwaniach inspiracji używa źródeł, które uważane są za dokładne i wystarczająco "naukowe". Stąd są to między innymi leksykony, encyklopedie i w rzeczy samej, oryginalne teksty bajek rosyjskich.

Bardzo dużo informacji na temat tego projektu dowiedzieć się można bezpośrednio z jednej z stron artysty. Nawet jeśli ktoś zna język rosyjski w podstawowym stopniu tak jak ja, to poradzi sobie bez trudu z Google Translatorem.
Jeśli nie, polecam zapoznać się z wywiadem z nim, w języku angielskim Russian Folklore Characters in Videogame Form.
Autor współpracował z Martinem nad "The Art of Song of Ice and Fire" Artbook i otrzymał w roku 2008 nagrodę Best Artist na Euroconie.
Na koniec nadmienię, iż wymieniłem kilka zdań z artystą, by dowiedzieć się pewnych rzeczy i rozwiać niektóre wątpliwości i dezinformacje pojawiające się Internecie.
Otóż zapowiadany na jesień tego roku album nie ukaże się. Najwcześniej w przyszłym roku - Roman Papusew zajęty był po prostu innymi pracami.
Oczywiście znajdą się w nim wszystkie jego dotychczasowe prace, które są obecnie dostępne w Internecie (będą jednak zmienione) oraz zupełnie nowe z nowymi postaciami i nowymi opisami.

Nigdy nie było gry Tales of Old Rus - były to tylko koncepcje hipotetycznej gry.

W FAQ można znaleźć fragment dotyczący innych bogów słowiańskich, takich jak Perun, Swaróg które mogłyby być nam bliższe. Roman Papusew zamierza narysować kilka innych mitycznych stworzeń słowiańskich, lecz nie bogów. W jego wersji wszechświata bogów nie ma, są tylko legendarni bohaterowie.

Zdecydowanie warto odwiedzić jedną ze stron artysty.

Dziękuję autorowi za możliwość udostępnienia jego prac.
  [full-post]Dzi
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget