Erpegówki i erpegowce wszystkich krajów łączcie się !

Ile lat musi upłynąć, by fundom zapomniał? Parę lat, jak pamiętny panel dyskusyjny "CiszaaaAAA!!!" , a może dziesięć lat ? Pamiętacie Megakonkurs Rewolucja Kreatywna z 2006 roku? Pamiętacie Finna, który nagle znikł i pojawił się na łamach Rebel Times ? 

Niektórzy jednak pamiętali/ pamiętają inicjatywkę, jako jedno z najmniej chlubnych wydarzeń w fundomie. Ot, po prostu kolejna rzecz, która się nie udała, a jej organizator zniknął z społeczności internetowych skupionych wokół gier fabularnych na dwa długie lata. Teraz inicjatywkę można przedstawiać tak jakby nic się nie stało:
Konkurs odbył się w 2006 roku, z inicjatywy Bartosza „Finna” Kubery we współpracy z wydawnictwem Alea. Przez rok 20 projektów, wybranych spośród 200 nadesłanych propozycji, rywalizowało o zwycięstwo, które zależało od ilości nadesłanych przez fanów smsów premium. Zwycięski projekt miał zostać wydany, a jego autor otrzymać wynagrodzenie oraz procent od sprzedaży. Po dziesięciu rundach zwyciężył „Nemezis” autorstwa Andrzeja „Enca” Stója, „Beszamel” zajął drugie miejsce. Żaden z projektów jednak w ramach konkursu nie ujrzał światła dziennego. Dopiero pięć lat później, za sprawą wydawnictwa Gramel udało się wydać „Nemezis”, ale już na mechanice Savage Worlds. Teraz, dziesięć lat po konkursie, szansę oficjalnej publikacji otrzyma także”Beszamel”, setting inspirowany „Podróżami Kulinarnymi Roberta Makłowicza”, trylogią „Indiana Jones”, „Światem Dysku” i „Baśniami Braci Grimm”.
Gry-Fabularne
Narracja rodem mediów narodowych, a ordery, puchary, identyfikatory i podwyżki oczywiście warto sobie przyznać nawzajem.

Ja nie o tym, przecież to już było w pitavalu: Rewolucja Kreatywna Megakonkurs. Ja w obronie płci pięknej.

Redakcja serwisu (jedna osoba plus doskok - wrażenie trzeba sprawiać, bo "my rynek" ), którego właścicielem nadal jest chyba Wasz Identyfikator w tytule: "Beszamel niedługo na stołach erpegowców" pisze tylko o mężczyznach. A gdzie "erpegówki", się pytam ?
Profilaktyczne kamieniowanko lub ukrzyżowanko przydałoby się, lub choc rzut jajem jak to uczynił #fundom z Korwinem Mikke.

Przecież nie otake fundom redaktory gardłowały tu i ówdzie (nie tylko w Postpolterze a i nawet na Wysokich Obcasach), czy namawiały nawet do wypróżnienia wanny z kośćmi przed Pyrkonem.

Dlaczegóż to gra zagości tylko na stołach niepiekniejszej płci? Niech trafi na stoły policzonych imiennie i nickowo fejmusek. Co tam fejmusek. Niechże gra zstąpi na stoły wszystkich kilkudziesięciu płci marginalizowanych przez tak wielu w fundomie.

Liczba znaków ograniczona, poziom endorfin wyrównany hecami fundomu.

Prześlij komentarz

Kolejny wartościowy wpis pełen konstruktywnej krytyki i ciętego humoru na poziomie. W przeciwieństwie do wielu blogerów, nie skupia się stricte na informowaniu, ale niesie też ze sobą przesłanie.

Prawdziwa perła polskiej blogosfery.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget