Tancerze Wojny [ Wardancers White Dwarf #111 Mar & #112 Apr 1989]

Począwszy od 82 numeru White Dwarf [Oct 1986], kiedy to zaanonsowano wydanie gry Warhammer Fantasy Role Playing przyglądam się poszczególnym tekstom przeznaczonym do tej gry fabularnej. Tym razem Tancerze Wojny

Tancerze Wojny cz.1 & cz.2. W oryginale Wardancers" - Matt Connell, Greame Davis, D. Matalou.
Opis elity wojowników leśnych elfów.

Tancerze wojny to zupełna odwrotność Maruderów Morgluma (#110 White Dwarf), zupełnie dwa różne podejścia do prezentacji i konstrukcji scenariusza.
Tekst zawiera na tyle informacji, by przedstawić elfów w sugestywny i przekonywujący sposób w działaniu.
Mamy zatem cha­rak­te­ry­styczny dla WFRP fabu­larny wstęp, samo spo­tka­nie, opis klu­czo­wych BN i osady elfów. W kolej­nej czę­ści przed­sta­wiono rytuał przy­stą­pie­nia do Tan­ce­rzy Wojny; wska­zówki dla MG; rela­cje pomię­dzy Tan­ce­rzami Wojny, a spo­łe­czeń­stwem elfów; opis tytułowej pro­fe­sji oraz boga elfów - Adam­nan Na Brionha.
Wzorzec po dziś dzień godny podziwu, o którym pisałem przed sześciu laty przy okazji konkursu Strike to Stun.

Gracze wpadają w spore tarapaty niczym Bilbo w scenie z pająkami. Stają na wprost przeważających sił orków, a gdy sytuacja staje się ciężka ...pojawiają się kolejni.
Walka jest reżyserowana i w momencie, kiedy sprawy przybierają naprawdę zły obrót, nadchodzi pomoc w postaci trzech elfów - Tancerzy Wojny. BG mogą stać z boku i obserwować wyczyny elfów, zaś MG praktycznie kompletnie może ignorować rzuty kośćmi.
Spotkanie [encounter] ma po prostu na celu przedstawienie graczom elfów, jako zupełnie odmiennych istot, niż te które dotychczas znali z innych gier.
O encounters w WFRP już pisałem. I tu również.

Pobierz folder Tancerze wojny i tekst Wardancers (w oryginale)

Download

    [right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget