Star Wars: Force and Destiny zdobywa Origins

Dwa miesiące temu ogłoszono listę nominacji do Origin Awards, zaś w ubiegły weekend mogliśmy poznać zwycięzców.
W dzisiejszych nagrodach związanych z grami fabularnymi, laik może mieć dosyć spore problemy z interpretacją. Tegoroczne Geekies to nagroda dla gry fabularnej w wersji beta, czyli testowej (patrz: Geekies Awards 2015 - nominacje w kategorii role playing games oraz zwycięzcy: Golden Geek Awards 2015 ¡!¡).
W przypadku Origin Awards zmniejszono liczbę kategorii, zaś jako najlepszą grę fabularną uznano grę, która w wersji beta ukazała się już w roku 2014, a jej pełna wersja w roku 2015.
Zaiste nieliche problemy muszą być przy nominacjach, jak traktować produkt testowy - jedni okrzykują grę tego typu Grą Roku, inni wersji beta nie uwzględniają (uwzględniali?).

Mowa oczywiście o Star Wars: Force and Destiny, która otrzymała Orgin Awards przyznawaną corocznie za wybitne osiągnięcia w branży gier w ostatnim roku.
Mógłbym tak w koło Macieju powtarzać Kiedy się dziwić przestanę będzie po mnie za Koftą, ale przecież i u nas Techland nie tak dawno wydał TOXIKK w Steam Early Access.
Kooperacja Fantasy Flight Games z Lucas Film Ltd. rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy to dyrektor ds. marketingu Wizards of the Coast, Greg Yahn obwieścił, że nie odnowi licencji z Lucas Film Ltd. z powodów ekonomicznych. Fantasy Flight Games przejęło prawa do gry i najpierw pojawiły się gra: karciana i bitewna. Dopiero w sierpniu 2012 pojawiło się RPG Star Wars: Edge of the Empire Beta Version. Rok później, 25 czerwca ukazała się gra w pełnej wersji. Ten sam model dystrybucji zastosowano wobec dwóch pozostałych samodzielnych gier trylogii Star Wars - najpierw ukazała się wersja testowa Star Wars: Age of Rebellion, potem wersja pełna.
Zaprojektowana przez Jay Little Star Wars: Force and Destiny w wersji beta ukazała się w roku 2014 i oczywiście rok później wersja pełna, która zdobyła tegoroczne Origin Awards.

Z każdą z trzech części Star Wars zapoznać można się było za sprawą Begginer Game, zawierającą kości, mapy, karty, żetony itp. gadżety za niecałe 30$. I oczywiście całą serią innych dodatków jak Game Master's Kit, supementów przygód, akcesoriów i kart.

Pomimo, że fani nieprzychylnie patrzyli na płacenie za grę dwukrotnie (wpierw za betę, potem za finalną wersję) i dodatkowo za niestandardowy zestaw kości, czy np. dodatkowych kart, to gra zbierała pochlebne recenzje.
 
Z pełną listą nominowanych gier (oraz informacjami o nagrodzie) można zapoznać się w aktualizacji Origin Awards 2015 -nominacje.

I nagrody w wszystkich siedmiu kategoriach za The Academy of Adventure Gaming Arts & Design

Game of the Year:

Codenames (Czech Games) Designed by Vlaada Chvátil


Jeśli chcecie zapoznać się z polskojęzycznymi opiniami o tej grze, odsyłam do bloga Ciekawe gry Zagrałem w Codenames/Tajniacy (rzut okiem) lub podcastu Gradanie ZnadPlanszy #105 – Codenames (Tajniacy)

Origins Award Winners:

Board Games

Star Wars: Imperial Assault (Fantasy Flight Games) Designed by Justin Kemppainen, Corey Konieczka, Jonathan Ying
Also winner of the Origins Fan Favorite award!

Card Games

7 Wonders Duel (Repos Productions) Designed by Antoine Bauza , Bruno Cathala
Also winner of the Origins Fan Favorite award!

Collectible Games

DC Comics Dice Masters: War of Light (WizKids) Designed by Mike Elliott, Eric M. Lang
Also winner of the Origins Fan Favorite award!

Family Games

Codenames (Czech Games Edition) Designed by Vlaada Chvatil
Also winner of the Origins Fan Favorite award!

Game Accessories

Terrain Tiles (Lost Battalion Games) Designed by Becky Siebe
Fan Favorite Winner:
Castle Panic: The Dark Titan (Fireside Games) Designed by Justin De Witt

Miniatures Games

Star Wars Armada (Fantasy Flight Games) Designed by James Kniffen Christian T. Petersen
Also winner of the Origins Fan Favorite award!

Role-Playing Games

Star Wars: Force and Destiny (Fantasy Flight Games) Designed by Jay Little
Also winner of the Origins Fan Favorite award!
[right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget