RPG Kartka z kalendarza #RPG [cz. 30 czerwiec ]

Kartka z kalendarza to cykl, w którym przedstawiam wybiórcze wydarzenia związane z grami fabularnymi sprzed lat. Miesiąc czerwiec.Rok, temu, pięć, dziesięć i trzydzieści.

Liczmistrz skończył trzydzieści lat.
Kartka z kalendarza #RPG to cykl, w którym przedstawiam wybiórcze wydarzenia związane z grami fabularnymi sprzed lat. Miesiąc czerwiec. Rok, temu, pięć, dziesięć i trzydzieści.


Rok temu


Klanarchia 2.0 - przykład robocza strona z zapowiedzi gry

Greg Stafford z wraz z Sandym Petersenem wrócili do Chaosium. 

Za sprawą wydawnictwa Make Believe Games, światło dzienne ujrzała gra I Am Zombie. Autorem był Mark Rein Hagen, twórca takich gier jak Ars Magica, Wampir: Maskarada i innych gier ze Świata Mroku. Rok później Lynx Games (nowa marka na polskim rynku gier karcianych i planszowych) obwieściła, że zamierza wydać polską wersję tej gry.

Do sprzedaży trafiły broszury Fajne RPG - startery do Savage Worlds i Wolsunga.

Ukazała się polska edycja gry fabularnej Tunnels & Trolls [wydawnictwo Ragana] jednej z pierwszych gier fabularnych w praktycznie niezmienionej formie.

Ukazał się trzeci (jak dotychczas ostatni) numer Spotkań Losowych, zawierający artykuły scenariusze, wywiady, recenzje oraz mini-grę Johna Harpera.

Ogłoszono listę zwycięzców Origin 2015:
Best Role Playing Game & Fan Favorite
Dungeon & Dragons Players Handbook, designed by: Wizards of the Coast 

Best Role Playing Supplement & Fan Favorite
Dungeons & Dragons Monster Manual, designed by: Wizards of the Coast 

Zapowiedziano drugą edycję Klanarchii i przedstawiono założenia drugiej edycji.

5 lat temu 


Do magazynu CD-Action dołączono za darmo grę ROBOTICA RPG wydawnictwa CYFROGRAFIA.

Po raz drugi odbył się Dzień Darmowych Gier Fabularnych, wydarzenie swoimi założeniami przypominające Free RPG DayPatrz spis darmowych materiałów.

Pojawił się drugi numer europejskiego czasopisma o grach Playground.

Udostępniono pierwszą wersję podręcznika Idee Fixe do gry w postaci pliku PDF na licencji Creative Commons. Idee Fixe zapowiadany był jeszcze w czasach czasopisma Magia i Miecz.

Pojawił się pierwszy numer darmowego kwartalnika Savage Insider, wydawanego przez firmę Mystical Throne Entertainment, zawierający materiały do systemu Savage Worlds.

Bedlam Games, (m.in.  Dungeons & Dragons: Daggerdal). zapowiedziało na targach E3 grę opartą o Gamma World (1978 TSR) pt. Gamma World: Alpha Mutation. Niestety prace nad grą wstrzymano.

Podczas UK Game Expo wyłoniono najlepszą brytyjską grę fabularną  - All For One RPG z Triple Ace Games.

Wszystkie trzynaście clanbook'ów do gry Vampire: The Masquerade pojawiło się ponownie w Drive Thru RPG w druku na żadanie i PDF.

10 lat temu

Do sprzedaży trafiła pierwsza gra Evil Hat Productions - Don't Rest Your Head. W tym samym roku była nominowana do Indie RPG Awards. Wydawnictwo Portal opublikowało tę grę u nas pod tytułem Kiedy rozum śpi.

Tytuły z linii Dungeons and Dragons firmy Wizards of the Coast pojawiły się w internetowym sklepie Drive Thru RPG.

30 lat temu 

Na łamach trzeciego, letniego Citadel Journal pojawił się scenariusz do drugiej edycji WFB pt. The Vengeance of the Lichemaster. Autorem scenariusza do gry bitewnej był Rick Priestley. Po latach Lichemaster był jedną z pierwszych przygód dla początkujących bohaterów do gry fabularnej Warhammer.
La Maisontall - budynek gotowy do sklejenia i wykorzystania w trakcie bitwy.

Żetony do Lichemaster. Warto przypomnieć sobie Żelaznego Człowieka
z przygody WFRP i porównać z Mechanical Warrior w kampanii WFB.
Prawdopodobnie po raz pierwszy obok znanych z White Dwarf paska Gobledigook  (za sprawą MiM poznaliśmy tylko Thruda) pojawił się pasek komiksowy Travellers. 

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget