The Rod of Serallian - przygoda Carla Sargenta do Pelinore

Odświeżony moduł pt. Rod of Seraillian, autorstwa Carla Sargenta do piątej już wersji Pelinore. Przeznaczony jest dla postaci z poziomami 7-9 (AD&D 1ed.).

Kiedy człowiek zapozna się z sztandarowymi angielskimi pismami RPG z ubiegłego wieku: Adventurer, Imagine, White Dwarf, wypadałoby po raz kolejny wspomnieć o  Pelinore. A nadarza się ku temu okazja, bowiem pojawiła się właśnie odświeżona kampania do tego stricte angielskiego settingu.


Jest to odświeżony moduł pt. Rod of Seraillian, autorstwa Carla Sargenta do piątej już wersji Pelinore. Przeznaczony jest dla postaci z poziomami 7-9 (AD&D 1ed.).
Poza tą przygodą w różnym stopniu zaawansowania prac jest około 600 stron settingu stworzonego około trzydziestu lat temu.
Setting Pelinore powstawał dzięki Czytelnikom, na łamach angielskiego pisma Imagine przez kilkanaście numerów. Społecznościowy Pelinore był jednak (a pewnie i jest, skoro się do niego nader często wraca) dla Brytyjczyków znacznie ważniejszą rzeczą, niż nasz rodzimy cykl artykułów Miasteczko Yarmie, który pojawił się na łamach Magii i Miecza. 
Styl opisu Pelinore przypominać może nieco późniejszy Warhammer Fantasy Role Playing, wszak uczestniczyli w jego tworzeniu ludzie, odpowiedzialni za Ponury świat niebezpiecznych przygód.
W głównej mierze na łamach Imagine pojawiały się opisy City of League, które charakterystycznym opisem (acz uboższym) może przypominać późniejsze City do WFRP, znane u nas jako Middenheim Miasto Białego Wilka.
Linki do pobrania settingu Pelinore  znaleźć można we wpisie Eksploracja w "Wewnętrznym Wrogu".
[right-post]


Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget