RPg blogbox GIT GAMES - OPTIMIZE - SOCIALIZE - MONETIZE Q2

RPg BLOG BOX

Jak co kwartał publikuję krótkie podsumowanie i linki do witryn, społeczności etc. Oczyściłem RPG BLOG BOX z witryn, które nie były aktywne w ostatnim półroczu - witryny, które nie zamieściły ani jednego posta przez ostatnie pół roku zostały usunięte. Pojawiło się kilka nowych, łącznie to ponad siedemdziesiąt różnorkich witryn powiązanych z grami fabularnymi. 

Dotychczas na RPg Blog Box po lewej stronie można było znaleźć feed z ostatnimi wpisami z różnorakich polskich witryn RPG. Z kolei po prawej stronie znajdowały się w kolejności alfabetycznej wszystkie blogi z ich pięcioma ostatnimi aktualizacjami. 
Wracając do ideii RPG Blogbox przypominającej ten agregator z Wprost (kto jeszcze by pamiętał że Borejko sześć, czy siedem lat temu promował gry fabularne we Wprost ?) pojawią się w następnym kwartale istotne zmiany. 

Promowane będzie tylko dwadzieścia pięć najciekawszych witryn. O tym jakie będą to witryny zadecydują Czytelnicy. 
Wystarczy wypełnić poniższą ankietę i zagłosować na najciekawsze Waszym zdaniem polskojęzyczne witryny poświęcone grom fabularnym.  
Za kwartał, czyli końcem sierpnia po lewej stronie pojawi się zatem 25 najciekawszych blogów i tak jak dotychczas po prawej stronie feed z wszystkimi aktywnymi witrynami. 
Będzie to plebiscyt nieustający i co kwartał będzie pojawiać się nowa ankieta, względem jej wyników lista 25 witryn będzie aktualizowana.


Zasady są niezwykle proste. 
Głosowanie polega na wymienieniu od 1 do 5 uszeregowanych witryn poświęconych RPG, którym automatycznie przypisane zostają punkty: 5 za pierwszy na liście, a za każdy następny o 1 punkt mniej. Aby głos był ważny, należy wskazać co najmniej jedną witrynę, która wtedy automatycznie otrzymuje 5 punktów. W razie wymienienia mniejszej liczby witryn niż 5 ma prawo zmienić
automatyczną punktację, przypisując każdej witrynie liczbę punktów z zakresu 1-5
z zastrzeżeniem, że każda witryna musi mieć przyznaną inną liczbę punktów. 
Witryny na karcie do głosowania należy uszeregować wg. malejącej liczby punktów. W razie
wątpliwości zostanie zastosowana automatyczna punktacja.
Punkty uzyskane przez poszczególne blogi zostaną zsumowane po 17 sierpnia b.r. i 25 pierwszych witryn pojawi się na RPg Blog Box. 
Mając na uwadze różnorakie infantylne zachowania fundomu, jak np. nominowanie do Zajdla książki ASza, zastrzegam sobie nie zamnieszczania na RPG Blog Box różnorakich fake'owych stron, jak np. legendarnego Nilrema. 


A teraz cała reszta...

Twitter Git Games


Flipboard

Google +

RSS


[right-post]
[right-post]
Tagi:

Prześlij komentarz

Artur Szyndler był nominowany do Zajdla?

Bylo ponoc grono osob, ktore chcialo cos podobnego uczynic.

Co do pomysłu z rankingiem: bardzo fajny już choćby dlatego, że mobilizuje i czytelnika blogów i piszącego. Ale...

Nie jestem pewny, czy Twój agregator jest konkurencją dla Blogów rpg. Z drugiej strony, nawet jeśli nie jest, to ze względu na te zmienione zasady może niektórzy blogerzy zechcą przejrzeć się w tym zwierciadle. Zawsze to jakaś forma odzewu ze strony czytelników, a Blogi rpg tego nie mają.

No ale problemem pozostaje niewielki zasób blogów. Piszących o rpg jest może 15 osób (strzelam bez liczenia). Wystarczy że dostaniesz kilka odpowiedzi, a pewnie wszystkie blogi znajdą się na liście.

W każdym razie będę w tym brał udział, choć mało już czytam tych "branżowych" tekstów. Fajny pomysł.

@Tajemniczy Pan C: Dzisiaj dopiero zobaczyłem Twój komentarz. Ja nigdy nie konkurowałem z Blogami RPG. Przecież po to przekazałem Magnesowi to do Planety Blogów (i potem do RPG Bloggers), żeby zasięg był większy. A że Bagno, nie wytrzymało próby czasu... no cóż. Tych blogerów obecnie jest znacznie więcej. Kiedy robiłem te wszystkie feedy dla RPG Blogi było ich kilku, a kilku z doskoku piszących o RPG. Potem kilkunastu, kilkudziesięciu i teraz widzę też, że jest kilkudziesięciu (aktywnych w ostatnich sześciu miesiącach). Ta selekcja jest trochę błędna, bo niekiedy po pół roku ktoś zaczyna blogować ponownie. Ale zazwyczaj dziękię jakimś internetowym narzędziom wyszukiwania trafiają z powrotem na listę.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget