EGMONT Polska wyda nowego "Kajko i Kokosza" !

EGMONT Polska wyda nowego "Kajko i Kokosza" ! Ta wiadomość pojawiła się dzisiaj na blogu Na Plasterki, który od sześciu lat jest wirtualnym muzeum Janusza Christy, autora komiksów "Kajko i Kokosz".

EGMONT Polska wyda nowego "Kajko i Kokosza" ! Ta wiadomość pojawiła się dzisiaj na blogu Na Plasterki, który od sześciu lat jest wirtualnym muzeum Janusza Christy, autora komiksów "Kajko i Kokosz".
Wczoraj na FKW red. Tomasz Kołodziejczak podał informację, na którą fani czekali od wielu lat. We wrześniu (a najpóźniej na MFK) Egmont wyda pierwszy komiks z serii "Kajko i Kokosz: Nowe przygody". W skład albumu wejdą cztery 9-stronicowe spin-offy, rozszerzające uniwersum Christy: o Łamignacie, Zbójcerzach, Milusiu oraz o dzieciństwie Kajka i Kokosza. 
Więcej szczegółów o autorach w wpisie: Będzie Nowy Kajko i Kokosz !

Odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej dla Tomasza Kołodziejczaka to jedna z wielu nagród, które otrzymał, jednak jest ona całkowicie w 100 % zasłużona i po dziś dzień jestem pełen podziwu dla tytanicznej pracy pisarza, promotora i m.in. współautora gry fabularnej Strefa Śmierci. Przypomnę tylko, że podczas Dnia Darmowych Gier Fabularnych 2012 Egmont był bodajże najhojniejszym sponsorem, właśnie za sprawą p. Kołodziejczaka. Wtedy wartość wszystkich nagród oscylowała wokół 20 000 PLN i nie wydaje mi się, aby ktokolwiek później zorganizował event tego typu.
Poniżej jedno z pytań jakie zadałem p. Tomaszowi, kiedy przeprowadzałem z nim wywiad.

Bardzo chciałem zadać Panu to pytanie, choć nie jest ono bezpośrednio skierowane do Pana. Dlaczego w polskim fandomie nie ma takiej osoby jak Pan zorientowanej na gry? Przeznaczającej tyle czasu na promocję gier w Polsce co Pan poświęca na komiks. 

Nie zgadzam się z Pańską opinią, jest wiele takich osób. Wielkim promotorem gier planszowych jest Ignacy Trzewiczek, twórca i wydawca świetnych tytułów, w tym Neuroshimy Hex. W samym Egmoncie pracuje mój kolega, Jarosław Basałyga, który od lat poszerza portfolio doskonałych gier rodzinnych. W podobnym obszarze od dawna budowali rynek ludzie z wydawnictwa Granna. Działają portale o grach (typu gamesfanatic). Organizowanych jest coraz więcej konwentów. Powstaje coraz więcej polskich projektów, w tym tak skomplikowane jak szlachecki bitewniak, z atrakcyjnymi figurkami. Polscy wydawcy regularnie prezentują nowości w Essen. Mamy tutaj światowej klasy producenta kostek. Odnoszę wrażenie, że to właśnie w grach planszowych mamy właśnie teraz erupcję aktywności, produkcji, kreatywności. I fajnie, bo gry to moje trzecie, obok fantastyki i komiksów, hobby. 

Przeglądając stronę Na plasterki przypomniały mi się ilustracje z serii "Powiększ mnie!", które  trzydzieści lat temu były niezwykle inspirujące i pomocne przy ilustrowaniu gry autorskiej "Trollland". Wystarczyło po prostu znaleźć interesującą ilustrację fantasy w jakimś zachodnim piśmie, Fantastyce, Fikcjach, czymkolwiek i przenieść je za pomocą kalki technicznej na czystą kartkę i w ten sposób powiększyć do zadowalających rozmiarów.
Dziś komputer i drukarka czy kserokopiarka robi to w kilka sekund. Wtedy było z tym sporo zabawy, by na okładkę zeszytu z kolejną przygodą przygotować tego typu ilustrację...
   [right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget