b@reje: Dobra zmiana nMiM

Jest i lista - scena z serialu Alternatywy 4
Poważna, dobra zmiana w fundomie. Ponad dwa tygodnie temu pojawiło się oświadczenie, że jednak nMiM się jeszcze ukaże. Wraz z "pewną rekompensatą".
Zabawny mem #takareompensata, który wprowadziło tzw. wydawnictwo Gindie (patrz Psy wyruszają w drogę) śmieszył długo. Ostatnio zabawiał chyba w okolicach jakiegoś kalendarza "wydanego" przez "wydawnictwo". Celowo piszę w cudzysłowiu, bowiem jak "wydawanie" wygląda wyjaśnił jeden z klientów w tym wątku:


Teraz #takarekompensata zmieniła się w #pewnąrekompensatę.  W wydaniu wydawnictwa Fajne RPG. 

Czyli w fundomie idzie wszystko ku dobremu. "Taka" rekompensata brzmiała niezbyt fortunnie, natomiast "pewna" to już coś. SJP podaje inne znaczenia słowa pewny:
1. niechybny;
2. godny zaufania;
3. niewątpliwy;
4. niezawodny;
5. całkowicie przekonany o czymś
Przyznaję, "pewna" brzmi lepiej niż "taka".
Niemniej jednak w chwili słabości chciałem zakupić 5 nMiM. Pomimo, że okładka nie zachęca do kupna. Pojawił się w sklepie siedem dni później po oświadczeniu. Niestety, ani oficjalna strona, ani fanpage FB nie poinformował o tym fakcie. W moim mniemaniu rozumiem, że w ten sposób robi interesy - kto chce kupić - ten musi poszukać, aż znajdzie. Zbiórka dała kasę, więc o drobne numery nie ma co się szarpać.

Jest już połowa drugiego tygodnia maja, czyli moment w którym mają być rozsyłane numery do klientów. Po takiej obsuwie gdybym cokolwiek wydawał, postarałbym się mieć numer do wysyłki już co najmniej w poniedziałek. A tu nawet nikt nie raczył poinformować, że jest już PDF...
Tylko że ja nic nie wydawałem, jakoż twierdzi #fundom :)
Życie.

Największy problem tkwi w tym, że to co śmieszy mnie i moich znajomych (jesteśmy przyzwyczajeni od lat do matactw, manipulacji ludzi związanych z wydawaniem w Polsce gier fabularnych) nie jest śmieszne dla potencjalnych młodych ludzi, którzy dają się nabierać na tego typu akcje, zbiórki, prenumeraty itp.
Raz po raz.
Nie wspominając już, że #pewnąrekompensatą jest nagradzany darmowy quickstart wydany z okazji Free RPG Day, który w Polsce sprzedawano jako "podręcznik".
Rozumiem, że trzeba zarobić na kieliszek chleba, ale można chyba wprowadzać ludzi w błąd bardziej subtelnie.         [right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget