Nagroda Żuławskiego 2016

W latach kiedy poświęcałem zbyt dużo czasu fundomowi, praktycznie nie głosowałem jako Elektor Nagrody Żuławskiego. Początkowo nawet nie byłem zbyt skłonny do objęcia tego tytułu, a przede wszystkim nadal nie czuję się kompetentny.
Kilka dni temu upłynął termin głosowania Elektorów i w tym roku oddałem swój głos ponownie.

Nominacje do Nagrody w 2016 roku w tym roku uzyskały (w kolejności wg. liczby przyznanych punktów w porządku malejącym):
  • Robert M. Wegner - Pamięć wszystkich słów
  • Paweł Majka - Niebiańskie pastwiska
  • Wit Szostak - Wróżenie z wnętrzności
  • Jakub Małecki - Dygot
  • Magdalena Kozak - Łzy diabła
  • Anna Kańtoch - Tajemnica Nawiedzonego Lasu
Dzisiaj patrząc z perspektywy czasu w obliczu kontrowersji wokół różnorakich konkursów i plebiscytów (obecnie skończył się chyba vanity storm związany z Zajdlem) nie żałuję, że znalazłem się w tak zacnym gronie.

W szczególności, właśnie w tych czasach, kiedy trzeba być ostrożnym z uczestnictwem w konkursach, plebiscytach, czy nawet miejscem gdzie się publikuje. Zawsze brałem wcześniej pod lupę miejsca gdzie umieszczałem swoje teksty, nie wspominając już o sygnowaniu konkursu w postaci członka jury, kapituły (tych tytułów raczej permanentnie odmawiałem).

Prywatnie już podziękowałem Andrzejowi Zimniakowi, że stworzył taką, a nie inną nagrodę, posłużę się zatem słowami Jacka Soboty sprzed lat sześciu:
Andrzej Zimniak to człowiek czynu. Zawziął się i stworzył nagrodę, która cieszy się renomą. Podziwiam go za to i niezwykle cenię.

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget