London Games Fest 2016


Początkiem roku temu Boris Johnson zaanonsował, że przeznaczy specjalne środki (ponad milion funtów) na promocję gier w Londynie.
Przyszły London Games Fest promował dosyć pomysłowy spot.
Impreza rozpoczęła się pięć dni temu, kilka miejsc zdążyłem odwiedzić, kilka jeszcze przede mną. London Games Fest trwa dziesięć dni od 1 do 10 kwietnia, zlokalizowany jest w różnych miejscach Londynu.
Festiwal pochłonął nie tylko olbrzymie fundusze, ale inne wydarzenia, które obecnie sygnowane są również jako London Games Fest. 
Na liście imprez znalazł się na przykład nieduży London Gaming Market (wspominałem o tym wydarzeniu w ubiegłym roku), ale i British Academy Games Awards, czyli BAFTA.

Bilety na większość imprez są w zbyt wygórowanych cenach jak na londyńskie warunki. Jest też i karnet dla osób dysponujących nadmiarem czasu, z kolei za niektóre płaci się po prostu Pay per Tweet.
Oczywiście rzecz nie dotyczy BAFTA - 375 funtów za bardzo nie puszcza, podobnie jak i dres code, dlatego imprezę można zobaczyć na żywo, dzięki Twitch (Watch the BAFTA Games Awards LIVE! Thursday 7 April, from 17.45 BST). Przypomnę, iż Wiedźmin 3 ma szansę na siedem statuetek
Wczoraj można było pograć w Sensible Soccer, legendarną serię symulatorów piłki nożnej z lat dziewięćdziesiątych. Jeśli ktoś ma okazję warto przeglądnąć książkę Garego Penna z 2013 roku o tytule "Sensible Software 1986–1999".

Jest także sporo imprez dla e-sportowców np. eSport Summit, musical Mario i cała masa innych wydarzeń, na których raczej nie będę.

Chciałbym odwiedzić jeszcze: EGX Rezzed, Games Culture Summit.

Przegapiłem i prawdopodobnie będę musiał zadowolić się relacją z: VR Summit, From Start-up to Triple-A: Tools of the TradeArt of video

Odwiedziłem kilka innych miejsc i zacząłem od sporych rozmiarów kultowego Monopoly na Trafalgar Square.

Trochę historii brytyjskiego gamedev znalazło się na olbrzymiej planszy.
Bezglutenowe pierożki nie znają co to znaczy Przejść ci level?
Odpust
Market
 Ulotka
Na gry w Londynie można natknąć się w różnych miejscach, tu Somerset House.
A nawet potknąć
Maszyna grająca też były częścią London Game Fest
 (;;;) Na wzór ankieterów RPG z Polski dot. popularności gier i rynku, zrobiłem też badanie wielkości rynku na przykładzie półki w Forbidden Planet. (;;;)

Wszystkie odwiedzone miejsca w ostatnich dniach w ramach londyńskiego festiwalu nie porwały mnie tak, jak niewielki zakręt odwiedzony w Barbican ( Imran Qureshi - polecam). Ale to temat na zupełnie inny wpis i zupełnie inny blog, bowiem wystawa zupełnie nie związana z grami. 
Londyński festiwal gier kończy się dziesiątego kwietnia. I dzień później zaczyna kolejny, powiązany...
[right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget