Elfie wiedźmy z Naggaroth "Witch Elves from Naggaroth" [White Dwarf 108 12 1988] cz.2

Obok spotkania Terror in the Darkness, w 108 numerze White Dwarf pojawił się artykuł dotyczący Naggaroth i samych Elfich Wiedźm pt. Witch Elves from Naggaroth.
U nas pojawił się on w tłumaczeniu Artura Marciniaka w Magii i Miecz (3/27 95) pt. Elfie wiedźmy z Naggaroth. Autorem był Richard Haliwell. Wspominałem o tym projektancie, który miał wpływ na wiele brytyjskich gier kilkukrotnie na blogu np. można zacząć od Historia Warhammer Fantasy Role Playing 1ed. [cz.2 ]


Artykuł ten opisuje Naggaroth, Rhudd Cybheaf oraz bitwę o Feiss Mabdon. To wpis fluffowy, który jednak miał dosyć istotne znaczenie dla naszej percepcji Warhammera w Polsce.
Mieliśmy już jako taką wiedzę na temat Warhammera, rozbudowanego dodatkami nie tylko do gry fabularnej, ale i bitewnej oraz wzmianki o tej futurystycznej wizji WH. To okres, w którym ukształtowało się już nasze pojęcie o grach fabularnych. Tekst o elfich wiedźmach pojawił się w momencie kiedy zdobyliśmy już i Ars Magica i Wampira Maskaradę w oryginalnych wersjach (i powoli się nimi nacieszyliśmy).

Wydawało nam się, iż niezwykle duży świat jest sukcesywnie opisywany i to w charakterystyczny dla Games Workshop sposób. Myśleliśmy, że ta ekspansja dodatków nie będzie miała końca i Znany Świat zostanie opisany od Północnych do Południowych Pustkowi i od Naggaroth do Kitaju.
Cóż, niedługo później Warhammer trafił w ręce licencjobiorcy, który słabo radził sobie w kwestii fluffu, wprost odwrotnie do fanów zgromadzonych nieco później wokół Black Industry/ Black Library.

Siedem lat wcześniej (w momencie kiedy publikowano pierwotnie ten tekst w WD) autorzy Warhammera mieli chyba podobny zamiar - opisywania szczegółowo Znanego Świata, świadczyć mógł o tym anons, który znalazł się pod artykułem.

Pliki PDF:

          [right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget