Two Worlds RPG za free od RPGObjects

RPG Objects udostępniło do pobrania za darmo PDF z grą pt. Two Worlds.
Jej komputerowy pierwowzór wydany u nas był przez Top Ware, firmę z siedzibą w Bielsku - Białej, a stworzony przez Reality Pump z Krakowa.

Trwają prace nad druga częścią tego cRPG/TPP pt. Temptation
Wersję tabletop na licencji OGL napisał Charles Rice (autor dodatków do d20, Mutants & Masterminds, Icons) i Chris Davis (RPGObjects) w 2007 roku.


Wiele lat temu cały świat się zmienił, gdy bóg wojny Aziraal zginął w wielkiej bitwie. Hordy orków utraciły swego boskiego opiekuna i zostały zmuszone do wycofania się na południowe pustkowia. Obecnie, po tysiącach lat, położenie grobowca Aziraala pozostaje nieznane - został on dobrze ukryty przez innych bogów, którzy nie ośmielili się powierzać tej tajemnicy nędznym śmiertelnikom.
Obecnie jednak delikatny pokój między rasami cywilizowanymi a hordą jest zagrożony. Gdy górnicza wyprawa krasnoludów odkryła pradawną świątynię poświęconą bezimiennemu bóstwu, wszystkie najpotężniejsze stronnictwa Antalooru uznały to za możliwą wskazówkę co do lokalizacji grobu Aziraala. Rozpoczęła się wojna podjazdowa, która wnet roznieci płomienie prowadzące do świętej krucjaty przeciwko orkom. Prawdziwe zagrożenie czai się jednak gdzie indziej. Potężna siła mąci ukradkiem, knując spisek, którego celem jest szerzenie strachu i zniszczenia. Ostatecznie przetrwa tylko jeden z Dwóch Światów.

Historia gry "Two Worlds" rozpoczyna się w czasach wojny. Orkowie zajęli południowy brzeg rzeki Gon zagrażają królestwu Cathalonu. W tym samym czasie nasz bohater - wędrowny łowca nagród - poszukuje śladów swojej siostry, której nie widział przez trzy lata, od czasu napaści na jej osadę. Nieoczekiwanie otrzymuje ważne wiadomości od tajemniczego nieznajomego - a tym samym wstępuje do Mrocznego Bractwa (a przynajmniej tak mu się wydaje). Nadszedł czas, by spróbował pojąć potężne siły uczestniczące w rozgrywce - i nauczyć się ich stosowania! Jedynie to da mu szansę przetrwania i zdobycia odpowiedzi na pytania płonące mu w duszy - Kto stoi za tajemnym uprowadzeniem jego siostry? Czy kiedykolwiek ją jeszcze zobaczy? Gdzie jest grobowiec Aziraala - i jaką rolę ma do odegrania ów tajemniczy, lecz pomocny nieznajomy?

Czy bohater dowie się, kim jest mroczna postać, która niemal zabiła go w mieście?
Czy pozna los swoich przyjaciół?
Czy uda mu się odnaleźć siostrę?
I co uczyni, mogąc wybrać tylko jeden z Dwóch Światów?

za www.topware.pl/

Tagi:

Prześlij komentarz

To naprawdę dobra gra, pierwszy cRPG od czasów Morrowinda, który wciągnął mnie po uszy.


l.

racja racja bardzo fajna gierka (-:

jak to pobrac???

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget