Światowy Dzień Mistrza Gry

W dniu dzisiejszym obchodzony jest Dzień Mistrza Gry (International GM's Day). W Polsce tego typu święta celebrowane są, zazwyczaj wtedy gdy ktoś w niewielkiej społeczności zainteresowanej role playing games przypomni sobie o nich (co niniejszym również czynię). Nie ma się co dziwić, że natłok tego typu "świąt" przynosi efekt odwrotny od zamierzonego.
Dzień Mistrza Gry ma wymiar głównie komercyjny, więc to jedyna (acz wymierna) korzyść dla fana.
Niemniej jednak większość tego typu dni świątecznych swą aktywność odnotowuje głównie w Internecie. Londyńskie sklepy np. Leisure Games, Orc Nest (nie wspominając już o Forbidden Planet) nie mają przygotowanych na ten dzień jakichś szczególnych wydarzeń.

Sklepy internetowe nie odpuszczają jednak takich okazji i rozciągają celebrowanie tego dnia nawet na dwa tygodnie jak np. Drive Thru RPG (zresztą podobnie czynili niektórzy polscy fani z DDGF, że zacytuję z pamięci : "u nas dzień trwa cały rok" lub "materiałów mamy na tyle, że starczy na tydzień").

Sam International GM's Day ma jednak wieloletnią tradycję i rozpoczął się od tego postu zamieszczonego przed czternastu laty na łamach forum EnWorld.

Na pewno warto rozglądać się jednak wtedy w Drive Thru RPG, bo można zakupić np. wersje elektroniczne Numenery, Symbaroum poniżej dziesięciu funtów (£14.18 £9.92).  Aż przez dwa tygodnie celebrowanego Dnia Mistrza Gry...
Niestety pośród pięćdziesięciu dwóch produktów największego polskiego wydawcy GRAmel w Drive Thru RPG nie uświadczycie tam przecenionych produktów w rodzimym języku.

Warto przypomnieć, że czwarty marca to również smutna rocznica śmierci Garrego Gygaxa.
      [right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget