Kartka z kalendarza #RPG [cz. 27 marzec]

Kartka z kalendarza to cykl, w którym przedstawiono wybiórcze wydarzenia związane z role playing games sprzed lat.

Kartka z kalendarza to cykl, w którym przedstawiam wybiórcze wydarzenia związane z RPG sprzed lat. Tym razem miesiąc marzec.

30 LAT TEMU

W wiosennym numerze Citadel Journal ukazał się scenariusz pt. The Venegeance of the Lichemaster, kontynuacja przygody do TOTLM (czyli The Terror of The Lichmaster).  Scenariusz do gry bitewnej, trzy lata później (1989) został zaadaptowany również do gry fabularnej Warhammer. 
W Wielkiej Brytanii zapowiedziano pierwszy numer pisma Adventureer, ostatecznie magazyn jednak pojawił się w kwietniu. W założeniach pismo miało się skupiać na grach fabularnych (m.in. AD&D, CoC, BRP, Rolemaster). Łącznie ukazało się 11 numerów w latach 86-87. Dziś określany jest jako niezależny brytyjski magazyn o grach fabularnych.

Stary White Dwarf kojarzony jest głównie z dwoma komiksami: Thrudem i Gobledigook. Pojawiały się również i inne jak np. ten, który mógł być kojarzony z znaną grą w konwencji SF. 

15 lat temu 

Porównanie liczby sklepów Games Workshop w Londynie dziś i piętnaście lat temu. 

10 LAT TEMU 

Po raz kolejny wydawnictwo ISA dodrukowała podstawowe podręczniki do D&D: Podręcznika Gracza i Przewodnika Mistrza Podziemi. 
Dla zainteresowanych nakłady poszczególnych pozycji w latach 2002- 2005. 5 LAT TEMU

Wydawnictwo Gramel rozpoczęło prace nad anglojęzyczną wersją settingu Nemezis.

ROK TEMU 

Scenariusz pt. Down the Blighted Path (którego autorką była Monica Marlowe) zwyciężył w konkursie RPG Superstar wydawnictwa Paizo.  

Jeden z ostatnich działów, dotyczących gier fabularnych w serwisie Polter został zamknięty.  Tym samym #wygaszono osiem działów RPG (z byłych dziewięciu).

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget