Starożytne Duchy Kislevu (Ancient spirits in Kislev) [White Dwarf 104 08 1988]

Starożytne Duchy Kislevu (Ancient spirits in Kislev) to tekst Kena Rolstona, który promował dodatek Źle się dzieje w Kislevie. 
W 104 numerze znalazły się jednak jeszcze dwa teksty dotyczące uniwersum Znanego Świata: kolejna cześć Realm of Chaos oraz poradnik malowania zaczerpnięty z tego dodatku.
Starożytne duchy domowego ogniska, stodół, pól, lasów i wód prawdopodobnie zostały zaczerpnięte z naszych, słowiańskich duchów związanych z gospodarstwem domowym, czy lasem (vide Domowik, czy Leszy). Mitologia słowiańska wspomina o tego typu duchach jako niepersonifikowanych duchach przodków żyjących w ciemnych zakątkach naszych domostw, pod progami, za piecem, na strychu itp.

W settingu Warhammer Fantasy starożytne duchy są tworami Chaosu, jednak w nijaki sposób nie są z nim sprzymierzone.
Duchy w przeciwieństwie do innych stworów Chaosu - demonów nie są wrogie i złe wobec istot inteligentnych. Najczęściej są nastawione neutralnie, a nawet pozytywnie.

Jeśli ktoś ma ochotę wprowadzić do swoich przygód Starożytne Duchy, warto aby zapoznał się z drugim epizodem ŹSDWK str.25 - 29, a przede wszystkim z pomocą do gry.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by kreować nowe, inne duchy, oparte na wierzeniach Słowian. W internecie jest mnóstwo informacji na ten temat, a z sentymentu mogę dodać czarną książeczkę Aleksandra Gieysztora "Mitologia Słowian" z serii "Mitologie Świata"
O ile clou tekstu promującego Realm of Chaos stanowią głównie grafiki, to zazębiające się teksty dotyczący malowania figurek (The Colour of Chaos) i 'Easy Metal (Mutating Colour) omawiający konwersje figurek mogą przydać się nie tylko fanom bitewniaków. To pomysły na kilkunastu nietuzinkowych wrogów na sesji RPG, wraz z statystykami (które łatwo można konwertować).

Pomoc do gry: Starożytne Duchy
Ancient Spirits

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget