RIP Maciej 'lucek' Sabat

Spotkałem się z Nim przelotnie tylko raz. W trakcie Euroconu/Polconu w Cieszynie.

Żebyśmy jednak dobrze się zrozumieli - naprawdę był jednym z moich wielu internetowych znajomych, którego spotkałem przez kilka minut w życiu rzeczywistym.

A jednak szczególnym znajomym, bo po moim banie na Polterze jako jeden z pierwszych przywdział mój avatar w trakcie Nocy Gumbych (w proteście przeciwko młoteracji Poltera).
Kiedy dziewięć, dziesięć lat temu otwierałem bloga, był jedną z niewielu osób odwiedzających to miejsce.
W początkowym, trudnym dla mnie okresie w LDN próbował nawet pomóc mi znaleźć pracę tutaj. Nie przypominam sobie innej osoby z fundomu, która wykonywałaby podobne ruchy i uruchomiała swoje stare znajomości.
To On też określił mnie jako naturszczyka, takiego jak Himilsbach (co schlebia po dziś dzień).
Pojawiał się na łamach mojego bloga na pewno kilkukrotnie. Nie tak dawno wspominałem jego trafny cytat odnośnie dyskusji internetowych, pochodzący z obszernego wywiadu jaki z Nim i Garnkiem przeprowadziłem. Przez szereg lat w corocznych podsumowaniach na moim blogu, pisał o konwentach dla graczy w Polsce.

Pamiętam, że jeszcze kiedy byliśmy jeszcze in touch, w 2013 zaproponowałem mu wspólne stworzenie gry, a raczej transmedialnej opowieści. Erudycja lucka, na pewno by się przydała.
Miał to być projekt wywracający trochę percepcję roleplaying game. Chodziło mi o alternatywną historię "Co by było gdyby gry fabularne stworzył Cortazar, nie Gygax i Arnenson? " Oblany całym tym iberoamerykanskim blichtrem i narracją wywróconą we wszystkie strony (a nie do góry nogami), jak w Grze w klasy.
Lucek napisał, że dobrą datą byłby rok 2014 - podwójna rocznica Cortazara.
Potem z tym in touch było słabiej.
W ubiegłym roku próbowałem zrobić to z kimś z Ha!Artu, ale nie powiem, bym odpowiednio był zmotywowany - transmedia storytelling wymaga sporych nakładów finansowych.
Nawet jeśli kiedykolwiek zrobię tego Cortazara, to nigdy nie będzie wyglądać tak jak mógłby.

R.I.P.

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget