Powstanie film dokumentalny "Worlds of Ursula K. Le Guin"

Worlds of Ursula K. Le Guin, pełnometrażowy film dokumentalny odkrywający niezwykłe życie i spuściznę 86-letniej autorki został ufundowany na Kickstarterze.

Film otrzymał grant National Endowment for the Humanities, potrzebował jednak 80 tysięcy dolarów na finalizację.
Jest to projekt, który niewątpliwie warto nagłaśniać. I nikomu nie trzeba chyba przypominać, że autorka miała niezwykły wpływ na fantastykę.

Ursula Kroeber Le Guin (ur. 21 października 1929 w Berkeley, Kalifornia) – amerykańska pisarka SF i fantasy; wiele jej książek, przede wszystkim cykl Ziemiomorze, weszło do klasyki gatunku. Wielokrotnie nagradzana nagrodami Hugo i Nebula.
Zainteresowanie antropologią kulturową jest wyraźnie widoczne w jej twórczości. Le Guin nie ukrywa swoich fascynacji ideą anarchistyczną, co przejawia się również w jej dziełach. Spośród opublikowanych przez nią książek do kręgu utopii społecznej można zaliczyć przede wszystkim opowiadania: Ci, którzy odchodzą z Omelas, Dzień przed rewolucją oraz powieści Wracać wciąż do domu (polskie wydanie – Wydawnictwo „Prószyński i s-ka”, 1997 r.) i najsłynniejszą, Wydziedziczeni (nagrody „Nebula” i „Hugo” w 1975, polskie wydanie w tłumaczeniu Łukasza Nicpana Wydawnictwo „Phantom Press” 1993 r.)


Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget