Ocenzurowane grafiki McKenny

Martin McKenna (jeden z ilustratorów Warhammer Fantasy Role Play) pojawił się nie dawno na Git Games w odniesieniu do Starożytnych Duchów Kislevu oraz jego "niezbyt fortunnych ilustracji".

Kilka dni temu na jego stronie pojawił się wpis prezentujący grafiki, które nie dostały się do gry paragrafowej Fighting Fantasy, bądź zostały znacznie zmodyfikowane.
Głównie ze względu na szkodliwe treści z punktu widzenia wydawcy, czyli Puffin Books. 
Na powyższych trzech ilustracjach możemy zaobserwować jak zgrabnie przesunięto kadr ze względu na fakt, iż grafika jest to morbid.

W rezultacie mamy lepszy wgląd na ławkę i martwe stopy w Moonrunner (1991).

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych redaktorzy w wydawnictwie Puffin Books byli bardzo niezwykle wrażliwi w kwestii symbolistyki religijnej (jak i większość branży).
Stąd dwie ilustracje z krzyżami nie trafiły Dead of Night (1989).Z  ostatnią z ilustracji zawartych w Revenge of the Vampire (1995) historia jest już dosyć humorystyczna.
Redaktor Richard Scrivener zadzwonił do McKenny, chcąc poinformować o tym, że kobiety na przedstawionych ilustracjach nie mogą mieć krwi na swoich dekoltach. Zamiast jednak wysyłać pracę do korekty do samego McKenny ... posłużył się popularnym w UK korektorem Tipp-Ex.

Jeśli ktoś zapoznał się z YOU Are The Hero: A History of Fighting Fantasy Gamebooks (książką o historii gier paragrafowych FF - polecam!) łatwo przypomni sobie, że ten sam redaktor pracował przy ostatniej sześćdziesiątej części FF - Bloodbones, która miała ukazać się z kostką elektroniczną w okładce. W rezultacie różnorakich przetasowań gra paragrafowa niestety pojawiła się.


Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget