F.I.S.T. Fantasy Interactive Scenarios by Telephone - zagraj za darmo

W czasach kiedy u nas zaczynały raczkować płatne numery 0-700, Anglicy mogli rozkoszować się zabawą w interaktywne gry przez telefon np. w FIST czy GORE.
W sobotę wieczorem na kanale BBC Radio 4 pojawiła się kolejna audycja o grach interaktywnych, pod tytułem: SKILL, STAMINA and LUCK.

O grach przez telefon, czyli Fantasy Interactive Scenarios by Telephone (F.I.S.T.) już pisałem. Jeśli ktoś chciałby zorientować się jak taka zabawa wyglądała ćwierć wieku temu, BBC 4 zaprezentowało w dosyć przystępnej formie wersję demo (oczywiście bez uiszczania 25 pensów za minutę).

Autorką audycji o grach paragrafowych (i nie tylko, bo i jest mowa o RPG) jest Naomi Alderman, autorka Alternate Reality Game - Peplex City, gry o której już wspominałem na łamach mojego bloga przed siedmiu laty (prawdopodobnie jednak większy rozgłos przyniosła jej fitness game Zombies, Run!). Za interaktywną wersję odpowiada Alex Mansfield.
Ta wersja jest dosyć rozbudowana, bowiem znaleźć tam można nie tylko informacje o Fighting Fantasy, jest i książka Jonathana Greena YOU are a hero!, interaktywne książki edukacyjne oraz eksperymentalnej grupie z Francji o nazwie Warsztat Literatury Potencjalnej” Ouvroir de Littérature Potentielle (OuLiPo lub Oulipo).
To wszystko znaleźć można jednak dopiero w audycji interaktywnej.

U nas nawet w późnych latach osiemdziesiątych, takich zabaw nie uświadczyliśmy, dzwoniąc jedynie na numery 900, czyli: zegarynkę, horoskopy, pogodę czy oczywiście bajki. O ile się ten telefon posiadało, bowiem moja Mama czekała na numer lat bodajże jedenaście czy trzynaście.
Warto przy okazji F.I.S.T. wspomnieć, że nieco później jedna z telewizji śniadaniowych miała również interaktywny program, w którym występowali ludzie związani z wydawnictwem MAG.
[right-post]

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget