Dual Pinball Total Recall - flipper dla dwóch osób


Widoczny na zdjęciu powyżej prototypowy fliper dla dwóch, osób znalazł się w jednej z najbardziej znanych internetowych baz pinballi. 

NAZWA PLIKU: Flipper
Na flipperze gra się nie tylko rękami, ale i wzgórkiem łonowym. Przy tej grze problem nie polega na tym, by zatrzymać kulkę, zanim wpadnie w otwór, ani by skierować ją na środek pola obrońcą, ale by zmusić ją do pozostawania na górze, gdzie najwięcej świetlistych strzelców, i odbijać od jednego do drugiego, aby wirowała, zbłąkana i oszalała, lecz według własnej woli. A trzeba to osiągnąć nie prztykając w kulkę, lecz przekazując w sposób łagodny wibrację flipperowi, tak aby tego nie spostrzegł i nie pochylił się. Możesz to robić tylko wzgórkiem łonowym lub raczej ruchami bioder, przy czym wzgórek nie może napierać rytmicznie na flipper, tylko przez cały czas pozostawać na progu orgazmu. A jeśli biodra poruszają się zgodnie z naturą, to nie tyle wzgórek łonowy, ile mięśnie pośladków prą do przodu, jednak z wdziękiem, by w momencie, kiedy impet przenosi się na wzgórek, był już wytłumiony jak w homeopatii, gdzie im więcej esencji dodasz do roztworu – podczas gdy substancja już się rozpływa w dolewanej bez ustanku wodzie, aż prawie całkowicie niknie – tym mocniejsze jest działanie medyczne. I oto jakiś infinitezymalny prąd przenosi się ze wzgórka na obudowę flippera i flipper oddaje się bez śladu nerwowości, kuleczka biega wbrew naturze, wbrew swojej bezwładności, wbrew prawu ciążenia i zasadom dynamiki, wbrew nawet przebiegłości konstruktora, który chciał narzucić jej ruchliwość, i upaja się vis movendi, pozostając w grze przez cały czas pamiętny, z zapamiętaniem. Ale musi to być wzgórek łonowy niewieści, by nie wciskać ciał jamistych między jelita a maszynę i by nie było pośrednictwa tkanki erekcyjnej, lecz tylko włosy, ścięgna, kości, tworzące całość dzięki obciągnięciu dżinsami, lecz tylko wysublimowany szał miłosny, jakaś szelmowska oziębłość, jakaś szczodra umiejętność przystosowania się do wrażliwości partnera, jakieś upodobanie do pobudzania jego żądzy bez doświadczania nadmiaru własnej: amazonka winna doprowadzić flipper do szaleństwa i z góry smakować fakt, że wkrótce go porzuci.
Umberto Eco, „Wahadło Foucaulta”, 1993, tłum. Adam Szymanowski

Zaprojektowany został przez Tima Seckela i nigdy nie został wprowadzony na rynek. Producentem miała być firma świętująca obecnie swoje trzydziestolecie na rynku Stern Pinball Inc. 
Tim Seckel po dziś dzień działa w branży, tworzy jednak głównie slot machine, czyli maszyny po polsku nazwane jednoręki bandyta. 

Designed to be a dual player team effort machine, it was ultimately scrapped for production and sent to the depths of the Data East factory. Sometime between 1996 and 2000 the machine “mysteriously disappeared”. Some say it went into the trash, some say it was broken down and forgotten. Some say that the machine made its way to places unknown and anyone who sees it in person is sworn to secrecy. No one knows for sure, and if they do, they aren’t talking.
Had Total Recall been produced as designed, it would remain today one of the most ridiculous pinball machines ever created. It was not meant to be, and will likely never be seen by the public again.
 Stern Pinball Inc. 
Podświetlany panel


Warto wspomnieć, że mniej więcej w tym samym czasie co pojawiła się informacja o nietypowym fliperzez Sterna, w Krakowie otwarto Muzeum Flipperów.
Roczny karnet kosztuje 800 PLN, zaś za 40 PLN otrzymamy nieograniczone testowanie eksponatów przez jeden dzień. Studenci zapłacą tylko 20.

Być może ktoś w Polsce pokusi się o stworzenie internetowej mapy miejsc, gdzie można zagrać w flippery? Np. takiej jak Pinformer ?

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget