Setny numer Rebel Times


100 kolejnych numerów  Rebel Times +Tomasz Chmielik !


Cieszy. Bo sto numerów pisma o grach, mało kto wytrzymał.
Jeśli naprędce poszukać w pamięci to pewnie tylko MiM i Tawerna.
Pamiętam, jak Pan Sting (Red. Nacz.) zakładał to pismo,  a ja miałem na Bagnie obiekcje - po co kolejne pismo o planszówkach, obok ówcześnie obecnych.
Myliłem się. Inne pisma upadły, RT pozostał.
Świadczy to również, że budżet jest niezwykle istotny. Nawet w przypadku druku akcydensowego.

Boli. Bo pismo o grach planszowych (RT) i fabularnych (nMiM)jest w rękach jednej osoby (świadczyć to może też o wielkości fundomu).
Cóż. Pieniądze na nMiM skończą się, jeśli ludzie nie wpłacą na kolejne numery (lub FajneRPG nie wymyśli jakiejś sprzedaży próbek szamponów dla graczy) to naczelnego, kolejnego pisma już znamy.
Boli również, bo to organ sprzedawcy, który uzurpuje sobie prawo do bycia empikiem dla graczy.

Zwisa. Bo to pismo nie dla mnie, zaglądałem tam niekiedy, gdy pojawiały się teksty dot. RPG.
Ale nie do końca powiewa. RPG dzięki temu pismu docierało do osób o innych zainteresowaniach. A dzięki eksperiencji Stinga, nie trafiały tam teksty poświęcone historii gwałtów w RPG, definiujące gatunek na nowo, niosące pomoc fundomowi/polterowi/postpolterowi czy pisane przez Odkrywców Otwartych Starych Światów.

Po prostu, od lat czytam/przeglądam to pismo w całości około jednej minuty - nie jest dla mnie, dłużej przyciąga moją uwagę comiesięczny katalog Avalon Games, niźli Rebel Times.
Nie istotne jest więc, czy będzie istniało, czy nie.
Podobnie jak i inne pisma poświęcone grom tradycyjnym w Polsce.
Niestety.

Oby Rebel Wilson pojawiła się Wam na okładce RT!

DYGRESJA KOŃCOWA. RT może też skłonić do zastanowienia. Przepaść dzielącą gry fabularne i gry planszowe jest dosyć spora. W pierwszym numerze, dziewięć lat temu na łamach RT omawiano grę planszową Game of Thrones. W tym samym roku Green Ronin Publishing zapowiedział RPG. Dwa lata później wydał nagradzany i darmowy starter (za który płacicie w Polsce) oraz pełnoprawną grę. 
W Polsce grę może zobaczycie w tym roku. 
Oby, jakoby.

Post a Comment

MKRdezign

{facebook#https://www.facebook.com/gitgames} {twitter#https://twitter.com/GitGames} {google-plus#https://plus.google.com/u/0/+GitgamesBlogspotRPG} {pinterest#Yhttps://uk.pinterest.com/gitgames/} {youtube#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL} {instagram#YOUR_SOCIAL_PROFILE_URL}

Contact Form

Name

Email *

Message *

Powered by Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget