Gry, fantastyka, horror, fantasy i Google Trends

Od kilku lat zaglądam na Google Trends, aby sprawdzić jaką popularnością cieszy się moje hobby.
Google Trends to serwis Google, który udostępnia informacje na temat ilości, pochodzenia, zależności od czasu fraz, które wyszukujemy w Google.

Pierwszy miesiąc Nowego Roku to dobry czas na takie wróżenie z fusów. W tym roku zajrzałem z ciekawości nie tylko na gry, ale i na SF, fantasy, horror.

Polska
Wśród fraz fantastyka, horror, fantasy, science fiction jest nieco lepiej. Największą jednak popularnością cieszą się jednak połączenie konkretnej frazy z "chomikuj".
Na Alexa Traffic Rank nie warto spoglądać. Przykładowo Polter oscyluje wokół 180 000 pkt, wszystkie portale o nazwie Gry Fabularne, Gildie, Valkirie i tym podobne Magie i Miecze jest wyautowana poza 10 000, albo i więcej. Dla porównania EnWorld ma około 40 000 (Alexa Traffic - im mniej tym lepiej). Zainteresowanych popularnością, trendami odsyłam do tekstu How Popular is Reading Science Fiction? sporządzenego przez Jamesa Wallace Harrisa. Okazuje się że w fantastyce, jest podobnie jak z grami fabularnymi. Dekadę temu portale o SF miały 100 000 subskrybentów. Dziś dziesięciokrotnie mniej.
I jeszcze z ciekawostek fandomowych, porównanie kilku fraz w Polsce.
[full-post]
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget