Chaos Dwarfs War Machines & Chaos Weapons [White Dwarf 103 07 1988]

103 numer Białego Karła to oczywiście nie tylko Szkarłatny Lombard. Pojawiły się w nim dwa teksty do Warhammera (Fantasy Battle i Fantasy Role Playing). Obydwa teksty prawdopodobnie nie pojawiły się u nas, w języku polskim.
Crush, Crumble and Chop to tekst omawiający machiny bojowe krasnoludów chaosu. W latach dziewięćdziesiątych MAG nie rozpieszczał nas informacjami o machinach bojowych krasnoludów, gdzieniegdzie napomknięto tylko o żyrokopterach. A tym bardziej same Krasnoludy Chaosu również nie doczekały się opracowań (w przeciwieństwie np. do Mrocznych Elfów).
Nadrobił to po latach +quidam corvus tekstem Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul (12 stron).

W semaforowym skrócie, więc o Krasnoludach Chaosu :

W latach swietności krasnoludy skolonizowały Równinę Zorn Uzkul i Zharr na wschód od Gór Krańca Świata. Wschodnie kolonie po inwazjach Chaosu zostały rzucone na pastwę losu. Ostatnim bastionem stał się ziggurat Zharr Naggrund pod przewodnictwem Lorda Khagrima. Wydobywając w swych kopalniach rudy metali Lord dotarł do siedliska boga Hashuta. Ojciec Ciemności obiecał uratować krasnoludy Khagrima, w zamian za jego kult. Krasnoludów ocalono, jednak zapłacili potworną cenę - cześć z nich zamieniła się w Bycze Centaury (ang. Bull Centaurs) lub Lammasu (istoty przypominające stwory z mitologii Mezopotamii). Z kolei magowie posługujący się Wiatrami Magii, są skażeni Klątwą Kamienia. Klątwa progresywnie zamienia ciało krasnoludów w kamień począwszy od stóp. Zmuszeni więc są do konstruuowania różnnorakich maszyn pozwalających na przemieszczanie się. Wschodnie krasnoludy nie trudnią się pracą fizyczną, opierając się głównie na niewolnikach. Kiedy wyhodowani przez Krasnoludów Chaosu Czarni Orkowie podnieśli bunt, o mało co nie skończyło się to dla Krasnoludów Choasu tragicznie.
Wracając do tekstu o machinach bojowych Krasnoludów Chaosu.
W czterostronicowym tekście można zapoznać się z dwoma maszynami. Whirlwind to maszyna z wirującymi ostrzami i nabitymi ćwiekami kulami niczym w Gwiaździe Zarannej (eng. Morningstar).
Z kolei Tenderiser to bronie obuchowe.
Całości uzupełnia opis i statystyki Chaos Dwarf Boar Centaur.

Chaos Weapons to kolejny tekst promujący Realms of the Chaos Slaves to Darkness swoją konstrukcją przypomina wspominane przeze mnie ostatnio Demony Chaosu. Mamy więc rzut k1000,
który pozwala nam wygenerować broń chaosu lub demonów z bogatego wahlarza opcji.

Niechciałbym szafować zarzutami (zwłaszcza, że przedmioty magiczne, a szczególnie bronie są wręcz identyczne w różnorakich systemach), jednak wydaje mi się, że sporo z tych broni trafiło do Magicznych Broni z Kryształów Czasu, oraz innych drobniejszych tekstów z inspiracjamiw MiMie.
Tekst bardzo przydatny dla osób lubiących generować na sesji losowe przedmioty.
Warto pobrać i mieć pod ręką, w trakcie sesji lub potyczki na stole.

Chaos Weapons

Crush, Crumble and Chop

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget