Trzydziestolecie pracy Tomasza Kołodziejczaka

W dniu jutrzejszym (13 listopada 2015 o godzinie 18:00) w Cafe Niespodzianka przy ul.Marszałkowskiej 7 w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Kołodziejczakiem. W trakcie spotkania będzie miała też premiera antologii opowiadań "Wstań i idź".

Tomasz Kołodziejczak jest autorem gry paragrafowej Rzeźbiarze Pierścieni oraz współautorem gry fabularnej Strefa Śmierci. W dziewięćdziesiątych latach był również redaktorem naczelnym czasopisma Magia i Miecz.

Jeśli jesteście zainteresowani pobraniem gry Strefa Śmierci lub
wywiadem z Tomaszem Kołodziejczakiem o grach fabularnych, Strefie Śmierci i nie tylko, oto dwa linki:
Gra fabularna Strefa śmierci ewoluowała&od krótkiej jednostronicowej przygody zamieszczonej w w trzynastym numerze Magii i Miecza do serii artykułów. Dzięki zaangażowaniu kilku osób udało się te artykuły zebrać w całość i stworzyć pełnoprawną ponad stu stronicową grę, którą można pobrać ze strony Esensji. Jej autorami byli Jacek Brzeziński (obecnie CD Projekt) oraz własnie Tomasz Kołodziejczak. Świat gry możecie znać z książek Tomasza Kołodziejczaka.


TOMASZ KOŁODZIEJCZAK
Jedna z najciekawszych postaci polskiej fantastyki i komiksu, pisarz, wydawca, promotor kultury. Literacko debiutował w 1985 roku, opublikował sześć powieści i kilkadziesiąt opowiadań. Był ośmiokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla (w tym za opowiadania "Piękna i graf" i "Czerwona mgła" z cyklu Ostatnia Rzeczpospolita), a otrzymał ją w roku 1996 za powieść "Kolory Sztandarów", z cyklu Dominium Solarne. Laureat nagrody im. Papcia Chmiela za zasługi dla komiksu w Polsce. Nominowany do nagrody im. Jerzego Żuławskiego za powieść „Czarny horyzont” (2010) i "Biała reduta"(2015).
Członek legendarnej literackiej grupy Klub Tfurcuf.
W pierwszej połowie lat 90-tych organizował konwenty, prowadził programy o popkulturze w radiu i telewizji, pisał felietony i recenzje dla miesięcznika "Feniks". Był redaktorem naczelnym "Magii i Miecza", na łamach którego stworzył także system RPG "Strefa Śmierci". Wydawał własne pismo prezentujące polską SF "Voyager".
Od 1995 roku związany z wydawnictwem Egmont, wydającym najważniejsze i najpopularniejsze dzieła polskiego i światowego komiksu. Sam pisał scenariusze komiksowe dla Przemysława Truścińskiego (ilustratora cyklu "Ostatnia Rzeczpospolita"), Krzysztofa Kopcia, Zbigniewa Kasprzaka, Vicara.
Książki wydaje nakładem Wydawnictwa Fabryka słów.
Za działalność wydawniczą i fanowską został wyróżniony m.in. odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 r. za zasługi na rzecz rozwoju kultury i za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski został uhonorowany medalem Złoty Krzyż Zasługi.
Interesuje się polityką, astronomią, historią, grami planszowymi. Grał w III lidze koszykówki w zespole AZS Politechnika Warszawska. Jest żonaty, ma dwie córki. Słucha ciężkiego rocka i poezji śpiewanej.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget