Raport finansowy Steve Jackson Games 2014


Raport Steve Jackson Games za rok 2014 został opublikowany znacznie później niż zwykle (skorygowano go jednak o wpływy z Kickstartera). Nie daje jednak cienia wątpliwości fanom RPG.
W 2014 roku SJG nie opublikowało żadnej nowej pozycji do ich sztandarowego produktu role playing games - GURPS. Powstało kilka tytułów elektronicznych w formacie PDF przeznaczonych do sprzedaży online.
Wśród priorytetów RPG na rok 2015 wymieniono dodruk GURPS Characters, GURPS Campaigns na które ciągle jest zapotrzebowanie oraz GURPS Discworld.
Niestety rzeczywistość lubi płatać figle i jak się okazało były gigant RPG nie był w stanie udźwignąć wydania nawet tych kilku podręczników w twardej oprawie.
Phil Reed, który przygotował ten raport  stwierdza, iż był to wynik pewnych trudnych wyborów dotyczących przyporządkowania środków do poszczególnych gałęzi produktów SJG.

Reszta raportu dotyczy rewitalizowanych gier z początku lat osiemdziesiątych: Ogre, Car Wars i nowych produktów w tym oczywiście Munchkina.

Wśród najlepiej sprzedających się produktów znajdują się właśnie te z serii Munchkin, (trzecie miejsce dzierży Zombie Dice). W pierwszej czterdziestce znalazł się też Chez Geek: House Party Edition oraz Delluxe Illuminati (21 miejsce). Reszta to Munchkin.

Phil Reed wśród najważniejszych wydarzeń roku 2014 w branży wymienia:
  • Asmodee, które kupiło Days of Wonder i połączyło się z Fantasy Flight Games, tym samym tworząc silniejszą grupę. 
  • Nowa edycja Dungeons & Dragons dotarła do sklepów i natychmiast zajęła pierwsze miejsce na rynku gier fabularnych (o ostatnim kwartalnym raporcie Hasbro informowałem na społeczności G+
  • Cards Against Humanity.Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget