Black Knight - White Dwarf [83 Nov 1986]

Numer 83 White Dwarfa przyniósł poznaną ostatnio czarną białą reklamę podręcznika WFRP i Enemy Within & Shadows over Bogenhaffen. Okładka tego numeru to oczywiście ilustracja, która potem pojawiła się w ostatniej części kampanii Enemy Within czyli Empire in flames (Imperium w płomieniach).

W numerze pojawiła się również przygoda pt. Black Knight, która chyba nie była nigdy przetłumaczona na język polski.
Scenariusz jest jaki każdy widzi, jednak ciekawszy dzisiaj może być fakt, że to scenariusz uniwersalny. Dziś praktycznie u nas niespotykany, zwłaszcza że mamy nacisk w Polsce na tworzenie scenariuszy pod konkursy, pod publikę, a nie pod zabawę.

Osobiście nie lubię takowych, uniwersalnych scenariuszy - wolę gdy elementy świata przedstawionego w scenariuszu podkreślają tło gry. Możecie się jednak z nim zapoznać, bowiem tego typu przygody ostatnio pojawiały się w magazynach RPG ...kilkanaście lat temu.

Do PDF z przygodą dorzuciłem jedną dodatkową stronę z Illuminations, na której znajdziecie tekst zachęcający grafików do nadsyłania prac do White Dwarfa. 
Tego typu agitki były nader częste i chyba znaleźć je można było w wielu pismach o grach.
I tu ciekawe wydaje się być fakt że graficy w RPG zawsze byli w cenie, zawsze potrzebni i zawsze opłacani.
Pamiętam jeden z wspominkowych podcastów z okazji dziesięciolecia Portalu, kiedy to Ignacy Trzewiczek wspominał o tym jak pozyskał grafików do pierwszych numerów Portala.
Chodzili i rozklejali ogłoszenia w Liceach Plastycznych o naborze grafików do firmy produkującej gry i czasopismo.
Szalone, ale skuteczne. Tak zaistniałał na ich łamach Gruszewicz, Nyk, Macha - ten pierwszy jak poinformował mnie Ignacy ilustrował nawet Realms of Magic dla Hoghshead Publishing.
MiM posiłkował się grafikami z White Dwarfa i Jarosławem Musiałem, Portal miał Oracza, a Złoty Smok, Talizman tragedię.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget